Search form

01.10.2008

Drukāt

Latvijas Dabas muzejs pieejams apmeklētājiem ar dzirdes traucējumiem (07.03.)

         Mūsu vidū ir cilvēki, kam dzirdes zudums ir liedzis pilnvērtīgi izzināt apkārtni. Dabas muzejs sadarbībā ar Rietumu Bankas labdarīb...
    

    Mūsu vidū ir cilvēki, kam dzirdes zudums ir liedzis pilnvērtīgi izzināt apkārtni. Dabas muzejs sadarbībā ar Rietumu Bankas labdarības fondu un Latvijas Nedzirdīgo savienības (LNS) Komunikācijas centru piedāvā šiem cilvēkiem gada garumā bez maksas apmeklēt dažādas muzeja pedagoģiskās programmas, izmantojot zīmju valodas tulku.

        Latvijas Dabas muzeja konferenču zālē 7. martā plkst. 11.00 notika savstarpēja labas gribas apliecinājuma parakstīšana, kas ievadīja akcijas „Nepaliec klusumā” īstenošanu. Akcijas ietvaros muzejs piedāvā gan nedzirdīgo un vājdzirdīgo skolu grupām, gan Latvijas Nedzirdīgo Savienības reģionālajām biedrībām no visas Latvijas apmeklēt muzeju. Apmeklējot muzeja ekskursiju vai nodarbību, šie dalībnieki ar muzeja gida un zīmju valodas tulka palīdzību iepazīs Latvijas un pasaules dabas daudzveidību. Programma gan skolēniem, gan pieaugušo grupām ir apmeklējama bez maksas, iepriekš piesakot savu dalību pa telefonu 67356051.
            Latvijas Dabas muzejs ir pirmais muzejs Latvijā, kas nedzirdīgajiem un vājdzirdīgajiem apmeklētājiem piedāvā iespēju izmantot zīmju valodas tulku. Pašreiz jau ir apzinātas 6 speciālās nedzirdīgo un vājdzirdīgo bērnu izglītības iestādes un 9 Latvijas Nedzirdīgo savienības reģionālās biedrības, kas šī gada laikā varēs apmeklēt muzeja nodarbības.
        Latvijas Dabas muzeja direktore Skaidrīte Ruskule uzsvēra: „Mūsu mērķis ir būt sabiedrībai pieejamam muzejam. Tāpēc liels prieks, ka mums ir līdzīgi domājošie - Rietumu bankas labdarības fonds un (LNS) Komunikācijas centrs, kas palīdz īstenot šīs ieceres. Mēs ceram, ka atsaucība akcijai būs no visām Latvijas Nedzirdīgo savienības reģionālajām biedrībām un skolām, un mūsu uzsāktā sadarbība turpmāk vērsīsies plašumā, meklējot un atrodot jaunas iespējas kā muzeja piedāvājumu padarīt pieejamāku cilvēkiem ar īpašām vajadzībām no visas Latvijas.”
        "Rietumu Bankas labdarības fonds ir dibināts, lai atbalstītu ne tikai kvalitatīvus un skanošus kultūras pasākumus, bet arī  lai risinātu sasāpējušus sociālos jautājumus, jo īpaši tādus, kuri skar bērnus un bērnus ar īpašām vajadzībām", atzīmē Romāns Mantrovs, Rietumu Bankas labdarības fonda projektu vadītājs.
Rietumu Bankas labdarības fonds finansē ne tikai surdotulkojumu iespējamību Latvijas Dabas muzejā, bet arī ir apņēmies nodrošināt bērnu no visām speciālajām nedzirdīgo izglītības iestādēm nokļūšanu dabas muzejā.
        Latvijas Nedzirdīgo savienības (LNS) Komunikācijas centra valdes priekšsēdētājs Edgars Vorslovs: „Nedzirdīgajiem cilvēkiem, kuri dzīvo klusuma pasaulē, salīdzinot ar citiem līdzpilsoņiem, ir ļoti ierobežotas iespējas saņemt informāciju un līdz ar to celt savu zināšanu līmeni. Latvijas Nedzirdīgo savienība ir gandarīta, ka arī Latvijā atrodas iestādes un uzņēmumi, kas realizē sociāli atbildīgu politiku, nodrošinot pakalpojumu pieejamību arī nedzirdīgajiem cilvēkiem. Vieni no tiem ir Dabas muzejs un Rietumu banka, kuru sadarbība nodrošinās nedzirdīgajiem iespēju saņemt informāciju Dabas muzejā zīmju valodā. Nedzirdīgo cilvēku vārdā, paldies viņiem par to un ceram, ka arī citi muzeji un uzņēmumi sekos viņu piemēram.”
 
 
 
Sīkāka informācija: muzejā pa tel.: 67356025,  67356051,
 
Līga Mūrniece
Latvijas Dabas muzeja
Sabiedrisko attiecību un izstāžu nodaļas vadītāja
Tel. 6 7356024, 26121981 e-pasts: [email protected]
 
Pirmā ekskursija ar tulkojumu zīmju valodā:
Jūras ekspozija
Pirmie ekskursanti
Gida stāstījumu tulko zīmju valodas tulce B.Aldersone
RNBIPS sklēni ar interesi klausās stāstījumu
                                            

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas