Search form

09.10.2009

Drukāt

Kuldīdznieki smilšu alās (20.08.)

  15.augustā Kuldīgas reģionālās biedrības entuziasti devās pārgājienā uz Riežupes smilšalām. Pārgājiena maršruta kopējais garums – 2 km. Kā atzīst paši pārgājiena dalībnieki : „Tas bija neaizm...

 

15.augustā Kuldīgas reģionālās biedrības entuziasti devās pārgājienā uz Riežupes smilšalām. Pārgājiena maršruta kopējais garums – 2 km. Kā atzīst paši pārgājiena dalībnieki : „Tas bija neaizmirstams un spilgtiem iespaidiem bagāts notikums !”

Smilšalas ir  mākslīgi veidots alu labirints Riežupes dabas parka teritorijā. Riežupes smilšalas tika izcirstas baltajā smilšakmenī triju paaudžu garumā un no iegūtajām baltajām smiltīm tika ražots stikls. Alu aptuvenais garums ir 2 km, bet apskatei atvēlēti 400 - 500 metri. Liela daļa no kādreizējām ejām ir aizbrukušas. Smilšalas tiek mantotas no paaudzes uz paaudzi un pašreizējie alu īpašnieki ir Štofrēgenu dzimta.

Riežupes smilšalas ir viens no Latvijas dabas pieminekļiem. Tiem, kuri vēl nav bijuši šajās smilšu alās, ieteikts tās apmeklēt. Tās atrodas Kuldīgas rajonā, Rumbas pagastā, Riežupes krasta pamatkrasta nogāzē, 600 metrus no ietekas Ventā.

 
 

Ž.Škapare
20.08.2009.


Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas