Search form

12.10.2009

Drukāt

Uzsākts Pasaules nedzirdīgo informācijas avotu projekts

Jauna iniciatīva dod iespēju lietotājiem atrast 149 valstu nedzirdīgo organizācijas un skolas visā pasaulē. Galaudetas Universitātes Starptautisko programmu un pakalpojumu centrs(SPPC) 2009. gada ok...


Jauna iniciatīva dod iespēju lietotājiem atrast 149 valstu nedzirdīgo organizācijas un skolas visā pasaulē. Galaudetas Universitātes Starptautisko programmu un pakalpojumu centrs(SPPC) 2009. gada oktobrī ir uzsācis Pasaules nedzirdīgo informācijas avotu projektu, kas nodrošina kontaktinformāciju par starptautiskām, nacionālām un vietējā līmeņa nedzirdīgo organizācijām un skolām visā pasaulē.

Mājaslapa ir on-line režīmā savienota ar ziņojumiem par situāciju cilvēktiesību jomā un nedzirdīgo cilvēku stāvokli visā pasaulē, kā arī citiem informācijas avotiem, kas varētu interesēt nedzirdīgos un tos pārstāvošās organizācijas. „Nedzirdīgie vienmēr gūst labumu, kad nedzirdīgo organizācijām un skolām, un pašiem nedzirdīgajiem ir iespēja apmainīties ar idejām un informāciju,” saka Dr. Esajs Meisons, SPPC direktors, „bet, lai organizācijas varētu kontaktēties savā starpā, tām ir nepieciešams atrast citai citu. Jaunais Pasaules nedzirdīgo informācijas avotu projekts sniedz šādu iespēju. Un mēs ceram, ka tas kļūs par ietekmīgu informācijas avotu visu zemju nedzirdīgo kopienām.”

Papildus interneta pārlūkošanai lietotājiem ir iespējams veikt informācijas lielākās daļas lejupielādi elektroniskas datnes veidā – Word vai PDF formātos. Izmantojot šīs datnes, lietotāji var viegli izveidot kopijas (drukātos vai citos veidos), lai nodotu šo informāciju tiem, kuriem, iespējams, nav interneta pieslēguma. Jaunā mājaslapa ir pieejama adresē http://cips.gallaudet.edu/wdi.xml .

SPPC plāno nepārtraukti turpināt mājaslapas un datu bāzes paplašināšanu. Cilvēki aicināti pievienot informāciju par nedzirdīgo organizācijām un skolām, kas vēl nav iekļautas projektā, sūtot to uz e-pastu [email protected] .

SPPC ir saistīta ar Galaudetas Universitātes Profesionālās apmācības un sociālās palīdzības koledžu (PASPK) un ir universitātes „vienas pieturas” birojs, lai atvieglotu visas starptautiskās informācijas meklēšanu.

Galaudetas Universitāte ir  pasaulē vienīgā humanitāro zinātņu augstskola nedzirdīgiem studentiem. Dr. E. Meisons uzsver, ka šādas mājaslapas izveide ir Dr. Emijas Vilsones, Galaudetas Universitātes Starptautiskās attīstības programmas vadītājas, un Dr. Džeja Inna, PASPK dekāna, garabērns. Galaudetas Universitātes Starptautiskās attīstības programmas studente Andrea Šetle  uzsāka informācijas apkopošanu šai mājaslapai jau laikā, kad viņa stažējās, lai iegūtu humanitāro zinātņu maģistra grādu.


12.10.2009.


Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas