Search form

23.09.2009

Drukāt

Videoziņas Nr.7

    Nedzirdīgo ziņas   Pagājušā sestdienā notika Nedzirdīgo dienas koncerts ar visdažādākajiem priekšnesumiem – dejām, skečiem, melodeklamācijām, muzikālo un pasaku uzvedumu. Pi...
 
 
Nedzirdīgo ziņas
 
Pagājušā sestdienā notika Nedzirdīgo dienas koncerts ar visdažādākajiem priekšnesumiem – dejām, skečiem, melodeklamācijām, muzikālo un pasaku uzvedumu. Piedalījās visu reģionālo biedrību pašdarbnieki, grupas no Rīgas Nedzirdīgo bērnu internātpamatskolas, Raiņa 8.vakara/maiņu vidusskolas, Alsviķu profesionālās skolas un pat maziņie no 218. bērnudārza, -  tik mazi uz lielās skatuves, ka viņus bija pat grūti saskatīt.
Koncerta beigās līdzšinējā lielo kultūras pasākumu organizatore 13 gadu garumā Maruta Piterniece atvadījās no šī atbildīgā pienākuma, savā vietā atstājot jauno viceprezidenti Sandru Gerenovsku.
Pirmais Nedzirdīgo dienas koncerts notika 1996. gadā, tajā piedalījās apmēram 20 dalībnieki. Bet šogad koncerta dalībnieku bija 5 reizes vairāk – 110 dalībnieku!
Foto: V. Krauklis
 
Pēc pasākuma liela daļa viesu devās uz kultūras centru „Rītausma”, kur atzīmēja „Rītausmas” 40 gadu jubileju. Apsveikuma uzrunā LNS prezidents Arnolds Pavlins teica: „Rītausma ir mūsu lepnums, spēks, vērtība.”
Kultūras centra direktore Maruta Piterniece aicināja: ”Būsim optimisti! Ļausim kultūras dzīvei virmot mums apkārt un dzīvosim tajā paši!”
Notika arī koncerts ar plašu programmu. Koncerti Nedzirdīgo dienā un kultūras centrā „Rītausma” jau kļuvuši par tradīciju Latvijas nedzirdīgo dzīvē.
Foto: V. Krauklis
 
Cerams, ka par tradīciju kļūs arī mūsu olimpiešu atgriešanās mājās ar medaļām. 17. septembrī Rīgas lidostā ar ziediem, apsveikumiem un intervijām tika sagaidīta Latvijas nedzirdīgo olimpiskā delegācija.
LNSF prezidents Varis Strazdiņš pastāstīja, ka olimpiādē pavisam piedalījās 98 valstu komandas, medaļas ieguva 55 valstis. Latvija ar 2 zelta un 3 sudraba medaļām  ir 21. vietā, apsteidzot pat tādas lielas un bagātas valstis kā Lielbritānija, Norvēģija, Polija, Šveice un daudzas citas.
Foto: I.Immure 
 
No 18. līdz 20. septembrim Igaunijas galvaspilsētā Tallinā notika Eiropas zīmju valodas tulku foruma organizētā konference. Šoreiz konferences tēma bija „Vesels saprāts veselās rokās” . Konferencē piedalījās vairāk nekā 150 dalībnieku no 28 valstīm, starp tiem arī 4 Latvijas pārstāvji - E.Vorslovs, A.Ostvalds, B. Aldersone un Ā. Medne.
Konferencē tika apspriesta gan zīmju valodas tulku darba organizācija un darbā izmantotās metodes, gan darba ietekme uz tulku fizisko un garīgo veselību, kā arī citas tēmas.
Foto: E.Vorslovs
 
 
Notikumi Latvijā
 
Pagājušajā nedēļā valsts prezidents Valdis Zatlers sasauca valdības ārkārtas sēdi, lai apspriestu paveikto un vēl darāmo. Sēde ilga 7 stundas, vairāki politiķi to nosauca par politisko cirku. Prezidents Zatlers uzskata, ka vairākiem ministriem pietrūka drosmes izskaidrot plānotās reformas.
Saeima ar pārliecinošu balsu vairākumu noraidīja Ministru kabineta sagatavotos grozījumus Nekustamā īpašuma nodokļa likumā, kas paredzēja piemērot 0,2% likmi pilnīgi visām dzīvojamām platībām. Protams, šīs lēmums ir tautai labvēlīgs.
Foto: www.delfi.lv ,
 
Diemžēl nelabvēlīgs lauksaimniecības dzīvniekiem ir cits Saeimas pieņemts lēmums. Neskatoties uz dzīvnieku draugu protestiem, Saeima  atbalstīja grozījumus dzīvnieku aizsardzības likumā, kuri atļauj Latvijā kaut dzīvniekus atbilstoši islāma un citu reliģiju tradīcijām. Tas nozīmē nežēlīgāku nogalināšanas veidu nekā līdz šim tika izmantots.
Deputāte Druviete jautāja: „Kāda mērķa labā tas tiek darīts? Vai mēs tiešām glābsim Latvijas ekonomiku, pazeminot mūsu morālās vērtības?”
Foto: www.diena.lv
 
Par morālajām vērtībām vajadzēs padomāt arī Latvijas Bankas vadītājiem. Administratīvā rajona tiesa ierosinājusi administratīvo lietu pret Latvijas Banku par informācijas nesniegšanu par bankas valdes un padomes locekļu atalgojumu.
Pašlaik, kad visas valsts institūcijas samazina izdevumus, Latvijas Banka atsakās iekļauties vienotā atalgojuma sistēmā.
Nedrīkst būt tā, ka  centrālās bankas prezidenta atalgojums ir trīs reizes augstāks par valsts pirmās amatpersonas - Valsts prezidenta – atalgojumu!
Foto: www.delfi.lv
 
Mēs jau ziņojām, ka Latvenergo dāvinās bezmaksas 5oo kilovatstundas 100 tūkstošiem trūcīgo ģimeņu. Līdzīgi rīkosies arī uzņēmums „Rīgas siltums”.  Tas nolēmis rīdziniekiem ziedot 50 tūkstošus megavatstundu (MWh) siltumenerģijas 1,5 miljonu latu vērtībā.
Rīgas domes Labklājības departaments noteiks, kurām ģimenēm 2009./2010. gada apkures sezonas laikā piešķirs siltumenerģijas dāvinājumu.
Foto: www.zl.lv, www.rs.lv. www.dzivibasediens.lv
 
Latvijas iedzīvotāji necer tikai uz dāvanām, viņi sākuši bieži braukt uz Poliju iepirkties. Polijas zlota vērtība ir  kritusies, tāpēc tur preces ir aptuveni par 30 – 40 %   lētākas nekā Latvijā. Agrāk mēs braucām iepirkties uz Lietuvu, bet tagad arī lietuvieši brauc iepirkties uz Poliju.
Polijā zemākas cenas arī tāpēc, ka Polija lielu uzmanību pievērš vietējo ražotāju un lauksaimnieku atbalstam - daudziem pārtikas produktiem ir pazemināts -  5% pievienotās vērtības nodoklis (PVN).
Foto: www.financenet.lv
 
Pēc labām ziņām nav obligāti jāskrien uz Poliju. Saeima beidzot atcēla vecuma pensijas ieturējumu pensionāriem invalīdiem. No novembra viņi atkal saņems pilnu pensiju. Pensionāriem invalīdiem pakāpeniski arī atmaksās to pensijas daļu, kas nav izmaksāta no 1. jūlija līdz 31. oktobrim.
Foto: www.bauskasdzive.lv
 
 
Notikumi pasaulē
 
Pat Eiropas Parlamentā reizēm lietas kārtojas izdevīgi mums. Žozē Manuels Barrozu atkal ievēlēts par Eiropas Komisijas priekšsēdētāju. Arī Latvija un tās deputāti Eiroparlamentā atbalstīja Barrozu. Kā zināms, mūsu eirokomisāram Andrim Piebalgam ir labas attiecības ar Barrozu.
Foto: ec.europa.eu
 
Atšķirībā no Latvijas, kur nemieri šķiet mazliet pieklusuši, ASV pieaug neapmierinātība ar ASV prezidenta Obamas ieplānoto veselības aprūpes sistēmas reformu. Tur notika pret Obamu vērsta demonstrācija, kurā piedalījās vairāki desmiti tūkstoši cilvēku. Demonstranti bija neapmierināti, ka valdība pārāk daudz naudas tērē veselības aprūpei, banku un autobūves stimulēšanai. Bet lai iegūtu naudu, tiek paaugstināti nodokļi. Obamam pārmet virzību uz sociālismu.
Foto: www.apollo.lv
 
23.09.2009

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas