Search form

20.02.2015

Drukāt

Pankūku svētki Alūksnē

Alūksniešiem 17. februārī notika pasākums „Starptautiskā pankūku diena”. To noorganizēja un vadīja Smiltenes RB priekšsēdētāja Anita Ceple. Piedalījās 15 nedzirdīgie biedri.


Programmā bija paredzēta pankūku cepšana un ēšana, diskusijas par Masļeņicas tradīcijām, pankūku receptēm un jokošanās pasākuma nepiespiestā gaisotnē. Tas viss kopā  arī realizējās.

Bija interesanti vērot, kā mūsu ļaudis strādā komandās un komunicē. Pat mūsu brašie vīrieši labprāt jauca mīklu un cepa pankūkas. Vislabāk, protams, visiem patika tā mielošanās ar gardum gardām gan plānām, gan biezām pankūkām, smaržīgiem un dikti gardiem ievārījumiem, ko daži biedri bija atnesuši no mājām.

Šāds pasākums pie mums notika pirmo reizi. Alūksnes klubā šoreiz izskatījās savādāk nekā citos pasākumos –  visa komanda rosījās ap bļodām, pannām, plītīm, neviens bez darba nepalika. Paldies Herbertam, Anitai un Ingai par elektriskajām plītīm, pannām un citu inventāru, ko viņas atgādāja no savām mājām uz Alūksnes klubu – mūsu otrajām mājām.

Starptautiskie pankūku svētki šogad visā pasaulē tiek svinēti tieši 17. februārī. Masļeņica tiek svinēta septiņas dienas pirms lielā gavēņa. Kāpēc tās galvenais ēdiens ir pankūka? Tāpēc, ka tā simbolizē Sauli, pavasara tuvošanos. Grūti noticēt, bet jau senajā Ēģiptē cepa pankūkas – par to liecina zīmējumi uz faraonu kapeņu sienām. Bet vislielākā pankūka tika izcepta 1994. gadā Anglijā, tās diametrs bija 15,01 metrs, biezums 2,5 cm, bet svars – 3 tonnas.

Starp citu, ir tāds knifiņš, ka sodas vietā pankūku mīklai var piejaukt tikko uzsnigušu sniegu, protams, ja ir. Sniega sastāvā esošās vielas padarīs pankūku mīkstāku un garšīgāku.

Gribētos, lai šie svētki mūsu grupai kļūst par tradīciju.
 

Teksts: Laura Romane
Foto: Airita Krasnā


Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas