Search form

03.03.2015

Drukāt

Starptautiska konference – par jauniem IT risinājumiem

21. februārī Jūrmalā notika konference „Informācijas tehnoloģijas (IT) – cilvēku ar invaliditāti dzīves kvalitātes uzlabošanai".


Galvenā tēma – kādi aktuāli IT risinājumi nepieciešami, kas konkrēti jādara, lai ar jauno tehnoloģiju palīdzību nodrošinātu pilnvērtīgas informācijas pieejamību neredzīgiem un nedzirdīgiem cilvēkiem un ko Eiropas un Latvijas politiķi plāno darīt, lai iespējami ātrāk realizētu veiksmīgus risinājumus šajā jomā.

Par to sprieda pārstāvji no Eiropas Komisijas un Eiropas Savienības dažādu valstu lielākajām cilvēku ar invaliditāti organizācijām, tostarp arī Latvijas.

Konferenci atklāja LR Labklājības ministrs Uldis Augulis. Uzstājās Eiropas Parlamenta deputāte, Invaliditātes intergrupas pārstāve Iveta Grigule; Eiropas Foruma cilvēkiem ar invaliditāti prezidents Jannis Vardakastanis u.c.

Eiropas Foruma cilvēkiem ar invaliditāti viceprezidente un Latvijas Cilvēku ar īpašām vajadzībām sadarbības organizācijas Sustento valdes priekšsēdētāja un šī pasākuma galvenā organizatore Gunta Anča atzina:

"Latvijā bieži valda uzskats, ka invaliditāte ir saistāma tikai ar sociālajiem pakalpojumiem. Tikai paretam iedomājamies, ka ikdienā tik bieži izmantotie IT risinājumi var būt neaizstājams palīgs šo cilvēku dzīvē, piemēram, navigācijas sistēma palīdz orientēties telpā neredzīgajiem cilvēkiem, „gudrās mājas” iekārtas dod iespēju pārvaldīt savu ikdienu cilvēkiem ar smagiem kustību traucējumiem, savukārt nedzirdīgi cilvēki, izmantojot īpašas aplikācijas, šobrīd spēj daudzpusīgāk izmantot mobilos telefonus saziņai."

Man personiski bija prieks šajā konferencē satikt savus nedzirdīgo kolēģus – Grieķijas nedzirdīgo organizācijas prezidentu Jannu Jalurosu un Kipras nedzirdīgo organizācijas prezidenti Mariju Savido. Ar interesi vēroju tulku Poliota Olivera un Gerdinanda Vagenāra tulkojumu starptautiskajā zīmju valodā.

Ieguvums visiem bija tas, ka saņēmām informāciju par esošo situāciju un iespējamiem jauniem risinājumiem, kā arī ieskatu turpmākās attīstības perspektīvās, sākot no šīs svarīgās jomas iekļaušanas ES likumdošanā līdz pat ļoti praktiskiem projektiem.

Neko par mums bez mums – tāds vadmotīvs ir visām personu ar invaliditāti organizāciju darbībām.

 

Informē: Sandra Gerenovska
Publicitātes foto: www.edf-feph.org 
 


Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas