Search form

25.03.2015

Drukāt

Veselīgais sporta veids – nūjošana. Piedalies arī tu!

LNS ļaudīm ir iespēja nūjot kopā dažādās grupās. To piedāvā dienas centri „Rītausma”, „Ābeļzieds”, arī LNS Rīgas biedrība. Tuvāk par pēdējo!


Stāsta nūjošanas sporta brīvprātīgā instruktore Svetlana Strazdiņa (attēlā pa kreisi), kura palīdz apgūt pareizu tehniku nūjotājiem, kuru nodarbības organizē Rīgas biedrība:

„Nūjošana ir piemērota cilvēkiem jebkurā vecumā un jebkurā gadalaikā, turklāt tā ir drošs un draudzīgs sporta veids ar lielu efektu, jo vienlaikus nodarbina gandrīz visus muskuļus.

Pati nūjoju jau desmit gadus –  pēc tam, kad man to ierādīja draudzene Vācijā. Pēc tam vēl pamācīja arī instruktore Rīgā, Sociālajā dienestā. Šogad trešo reizi piedalīšos nūjošanas maratonā Mežaparkā 1.maijā. Tur kopā sanāk vairāki tūkstoši šī sporta cienītāju.

Brīvajā laikā nūjoju arī savas ārpilsētas mājas apkārtnē vai gar jūru. Katru dienu man ir rīta rosme, reizi nedēļā apmeklēju baseinu. Katram pašam jārūpējas par savu sportisko formu un veselību, tāpēc aicinu visus pēc iespējas pievienoties mūsu nūjotāju pulciņam.”

Gaļina Krumina: „Pavisam nejauši pievienojos nūjotājiem un to nenožēloju. Ļoti patīkamas izjūtas pēc nodarbības, kurā apguvu pirmās iemaņas Svetlanas vadībā: kā pareizi elpot, turēt nūjas, iesildīties, uzsākt un beigt soļošanu.

Esmu šuvēja, visu dienu darbā sēžu gandrīz vienā ķermeņa pozā. Mājās mugurkaula stiprināšanai pielietoju vingrinājumus ar lentu. Tos man ierādīja priekšniece darbā.

Arī nūjošana ir laba, jo izkustina visu ķermeni. Ja man nebūtu jāstrādā, labprāt piedalītos šajās nodarbībās.”

 

UZZIŅAI: Nūjošanas tradīcijas aizsākušās jau sen – Somijā, ap 1930. gadu, un  tur arī dibināta Starptautiskā nūjošanas federācija (2000).

Mūsdienās tā ir visstraujāk augošā masu sporta aktivitāte Eiropā, kas jau tuvojas 10 milj. dalībnieku kopskaitam. Sevišķi populāra vidējā un vecākā gadagājuma aktīvo cilvēku vidū, bet arvien vairāk tajā iekļaujas arī jaunieši.

 Tātad tikšanās piektdienās pl. 11 Elvīras ielā 19 pie jaunās ēkas. Dalībniekus  ar nūjām nodrošina LNS Rehabilitācijas centrs, tātad ­– uz priekšu!

 

 

Teksts: Ilze Kopmane
Foto: Svetlana Strazdiņa


Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas