Search form

26.03.2015

Drukāt

Par Nedzirdīgo ziemas olimpiskajām spēlēm (video)

Arturs Intsons (bij. LNSF sporta darbinieks, tagad dzīvo ASV) sniedz informāciju par gaidāmajām Pasaules nedzirdīgo 18. ziemas olimpiskajām spēlēm, kas notiks no 28. marta līdz 7. aprīlim Krievijā, Hantimansijskā. Piedāvājam ieskatu tajā!


Varbūt jūs zināt, kur tieši ir Hantimansijskā? Tā atrodas Krievijā, Rietumsibīrijas centrā, ļoti aukstā klimata joslā.

Hantimansijska ir strauji augoša, mūsdienīga pilsēta ar lielisku infrastruktūru un ar vienu no lielākajām augstceltnēm Krievijā. Tur notiek arī daudzas citas pasaules mēroga sacensības, piemēram, Pasaules kauss biatlonā,  Pasaules šaha čempionāts u. c.

Nedzirdīgo ziemas olimpiskajām spēles pulcēs sportistus no 27 valstīm. Tajās piedalīsies 251 vīrietis un 93 sievietes, sacenšoties 5 dažādos sporta veidos. Četras valstis pārstāvēs tikai pa vienam sportistam.  Lielākā komanda ir Krievijai ar 76 sportistiem, un tā ir arī vienīgā valsts, kas sacentīsies visos vīriešu un sieviešu sporta veidos: kalnu un distanču slēpošanā, kērlingā, hokejā un snovbordā.

Kalnu slēpošana ir lielākais notikums – tajā piedalīsies vīrieši no 17 valstīm un sievietes no 11 valstīm. Hokejā sacentīsies tikai 5 komandas –  no Kanādas, Somijas, Kazahstānas, Krievijas un ASV.

Piezīme: Uz Hantimansijsku devies arī LNSF prezidents Varis Strazdiņš, lai piedalītos tur notiekošajā ICSD ( Starptautiskās nedzirdīgo sporta komitejas) 45. kongresā. No Latvijas neviens sportists šajā olimpiādē nepiedalās.

Sekojiet jaunākai informācijai: http://media.sportsmx.com/video/2015/03/2015-winter-deaflympics

 

Sagatavoja: Ilze Kopmane

 

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas