Search form

23.04.2015

Drukāt

Jauna izrāde! Galvenajā lomā Jolanta Znotiņa, piedalās arī Amanda Intsone (papildināts)

30. aprīlī pl.19 Eduarda Smiļģa Teātra muzejā notiks režisora Viestura Roziņa jaunākā iestudējuma „Pērs Gints un sievietes” pirmizrāde, kurā Solveigas lomā iejutīsies LNS biedre, jau pazīstamā vājdzirdīgā aktrise Jolanta Znotiņa un piedalās arī nedzirdīgā meitene Amanda Intsone (8) no Rīgas Nedzirdīgo bērnu internātpamatskolas.


 Par ko ir šis stāsts?

KA zināms, Pērs ir brunču mednieks, dienaszaglis un melis. Solveiga iemīl Pēru no pirmā acu skatiena, neskatoties ne uz ko. Kāpēc? Solveiga nav tāda kā pārējās sievietes, viņas pasaules uztvere  ir atšķirīga.

 Arī Pērs Gints ir savādāks, un tas viņus vieno. Taču dzīšanās pēc zaudētās labklājības rada apstākļus, kuru dēļ Pēram jābēg  no dzimtenes, no tikko satiktās Solveigas, lai dotos meklēt laimi citur. Gluži tā, kā tas ir šodien kā šodien ar daudziem, kas dodas labākas dzīves meklējumos uz ārzemēm.

Režisors Viesturs Roziņš stāsta

Iestudējumā izmantoti norvēģu dramaturga H.Ibsena teksti –  neliela daļa no viņa izcilās  lugas „Pērs Gints”, kas režisoram tajā pašam šķiet visinteresantākais, un tās ir Pēra attiecības ar sievietēm un Solveigas pacietīgā gaidīšana.

Mūsdienās, kad laiks ir vērtīgākā valūta un par solījumiem svarīgāks ir rezultāts, nav iespējams gaidīt tik ilgi, kā Solveiga gaidīja Pēru. Izrāde ir mēģinājums saprast klasisku tekstu no šodienas skatupunkta, iedzīvinot vērtības, kuras sevī iemieso Solveiga – mīlestību, uzticību un piedošanu.

Lomās būs redzami

 Solveigas lomu atveido vājdzirdīgā aktrise Jolanta Znotiņa, tā ir jau otrā režisora un aktrises sadarbība. Par Keitas lomu Dailes teātra  izrādē „Sabojātie” Jolanta saņēma Spēlmaņu nakts balvas nomināciju “Spilgtākā debija” 2012.-2013.gada sezonā. Pārējās lomās būs redzami – Leļļu teātra aktieris Artūrs Putniņš, daudzu teātru un filmu projektu aktieris Dainis Sumišķis, M.Čehova Rīgas Krievu teātra aktrise Jana Ļisova, jaunais aktieris Kārlis Derums u. c.

Izrādes radošā komanda

To pārstāv scenogrāfs un kostīmu mākslinieks Valters Kristbergs, horeogrāfs Kārlis Božs, gaismu mākslinieks Jānis Sniķers, mūzikālā noformējuma autors Uldis Sniķers, producente Elīna Jermoloviča.

Dramaturģiskās kompozīcijas autore – jaunā un daudzsološa dramaturģe Justīne Kļava.

Jolanta Znotiņa par savu lomu

„Izrādē es runāšu tekstus balsī un zīmju valodā, mazā Amanda tāpat, bet mūsu kolēģi – pārējie 4 aktieri savas lomas izspēlēs skaņu valodā.

Lai nedzirdīgajiem skatītājiem būtu vieglāk saprast, nodošu lugas tekstu Informācijas nodaļas rīcībā, kur ar to varēs iepazīties uz vietas.

Par savu lomu – Solveigas tēlu varu teikt, ka es pati viņu apbrīnoju, jo tādas – tik uzticīgas un tik piedodošas sievietes mūsdienās nez vai sastopamas vispār. Mūžu līdz sirmam vecumam nodzīvot veltīgās gaidās… Tikai ļoti augsta garīga līmeņa cilvēks spēj visu piedot tā, kā to dara mana Solveiga.”

Izrāde ilgs apmēram 1,5 stundas. Biļetes iespējams iegādāties Biļešu paradīzes kasēs. Cena 5.00€.

Pamatinformācija no http://www.kroders.lv/highlight/959

Projektu īsteno biedrība KultūrMānija ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu, sadarbojoties ar Edurada Smiļģa Teātra muzeju un portālu DizainaCentrs.lv.

 

  

Sagatavoja: LNS Informācijas nodaļa


Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas