Search form

04.12.2015

Drukāt

LNS saņem Tiesībsarga balvu kā “Digitālās integrācijas veicinātājs” (foto, video)

3. decembrī – Starptautiskajā dienā cilvēkiem ar invaliditāti Latvijas Nacionālās bibliotēkas Konferenču zālē notika Tiesībsarga organizētā konference „ANO Konvencijas par personu ar invaliditāti tiesībām aspekti Latvijā” sadarbībā ar Invalīdu un viņu draugu apvienību “Apeirons” un Latvijas Nacionālo bibliotēku.


Pasākumu komplekss pulcēja ap 180 pārstāvju no invalīdu nevalstiskām organizācijām (NVO) Latvijā  un ietvēra plašu programmu ar daudzveidīgām aktivitātēm visas dienas garumā: konferenci, kontaktbiržu, ekskursijas u. c.

Ievadā Tiesībsargs sniedza ziņojumu par ANO Konvencijas par personu ar invaliditāti tiesībām īstenošanu Latvijā. Tam sekoja  pētījuma/personu ar invaliditāti aptaujas apskats, vairāku NVO un pašvaldību pārstāvju prezentācijas par esošo situāciju.

Ar mūsu LNS prezidenta  Edgara Vorslova prezentāciju var iepazīties šeit.

Diskusiju gaitā noskaidrojās galvenie šķēršļi, kas novēršami turpmākā darba gaitā, lai sekmētu „ANO Konvencijas par personu ar invaliditāti tiesībām” ieviešanu Latvijā, un turpmākie uzdevumi: risināt dažāda veida pieejamības problēmas, plašāk informēt sabiedrību, lai vairotu tās sapratni un atbalstu, novērst vēl pastāvošās diskriminācijas izpausmes utt.

Klātesošie atbalstīja ideju par NVO tīkla veidošanu,  šādas tikšanās organizējot katru gadu, lai apzinātu kopējo ainu par paveikto un turpmāk veicamo darbu, kā arī apmainītos pieredzē. Šoreiz tas izdevās lieliski, un sava nozīme bija arī plašajai izstādei, kur sevi uzskatāmi prezentēja 15 NVO. Viņu vidū arī LNS, kuras sagatavotie materiāli guva īpašu apmeklētāju ievērību.

 NVO konkursa “Gada balva personu ar invaliditāti atbalstam” svinīgais noslēgums

 Konkursam ikviens Latvijas iedzīvotājs varēja pieteikt savu kandidātu kādā no 7 nominācijām: “Skaļākā balss”, “Nodarbinātības veicinātājs”, “Pakalpojumu nodrošinātājs”, “Izglītības veicinātājs”, “Sociālā kampaņa”, “Bērnu ar invaliditāti aizstāvis”, “Digitālās integrācijas veicinātājs”.

 Un, lūk, mūsu LNS bija izpelnījusies  savu biedru pieteikumu kā pateicību par paveikto darbu informācijas tehnoloģiju ieviešanā viņu dzīvē un apmācībā to lietošanā. Konkursa žūrija to augsti novērtēja, LNS piešķirot konkursa laureāta godu nominācijā “Digitālās integrācijas veicinātājs”.

Vairāk foto šeit. 

 

Tiesībsarga biroja mājaslapā www.tiesibsargs.lv ievietoti visi šī pasākuma materiāli. Plašāks apraksts tiks publicēts KS 12. numurā.

 Pasākums uz vietas bija nodrošināts ar tulkojumu zīmju valodā, un to varēja vērot tiešraidē internetā. Plašs apraksts šodien, 4. decembrī, lasāms arī: http://www.delfi.lv/news/national/politics/tolerances-un-izpratnes-trukums-vien-dazi-skersli-invalidu-integracijai-sabiedriba.d?id=46795263

 

 

Sagatavoja: LNS Informācijas nodaļa


Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas