Search form

17.03.2016

Drukāt

Teātrim – 70. Estrādes dejai – 40 (foto)

Photo

Rītausmas pašdarbniekiem 12. martā bija lieli svētki – tika svinētas drāmas teātra kolektīva 70 gadu un estrādes deju grupas 40 gadu jubilejas.


Pasākuma pirmajā daļā notika “Mīla stiprāka par nāvi” izrāde, pēc kuras Rīgas domes pārstāves pasniedza Atzinības rakstu teātra režisorei Dzintrai Kukšai un deju grupas vadītājai Danai Kalpiņai – Geidai. Šī izrāde tika sagatavota RD finansēta projekta ietvaros.

Otrās daļas ievadvārdos Rītausmas bijusī direktore Brigita Lazda teica: “Šodien mūsu teātris un dejas, aktieri un dejotāji saplūduši kopā un kļuvuši par vienu veselu. Ir nomainījušās vairākas paaudzes, nāk atkal jauna, un nedzirdīgo kultūra bija, ir un būs!”

Ilggadējā aktrise Anna Gončarova nodeklamēja dzejoli “Aktiera mūžs”, bet  režisore Dzintra Kukša parādīja detalizētu prezentāciju  par katru izrādi, kurai pati bijusi režisore.

Prezentāciju par Drāmas ansambli 1946 - 2016. gada skatīt šeit.

Tika sveikti un Pateicības rakstus no Rīgas domes saņēma mūsu teātra veterāni Olga Anufrijeva – Frolova, Anatolijs Stepaņuks,  Rasma Kurēna – par ilggadēju un radošu darbību drāmas kolektīvā.

Tālākajā vakara gaitā par kādreizējo estrādes deju grupu stāstīja un atmiņās dalījās Skaidrīte Baure un Maiga Elbrote.

Prezentāciju par LNS Estrādes deju kolektīvu  1975 - 2016. gada skatīt šeit.

Par estrādes deju grupu no 2002. gada, kad viņa sāka to vadīt, prezentāciju rādīja un tās vēsturi stāstīja Dana Kalpiņa – Geida.

Prezentāciju par LNS Estrādes deju kolektīvu k/n “Rītausma” no 2002. gada skatīt šeit.

Pasākuma dalībnieki vēlreiz varēja atcerēties pirmo šovu LNS vēsturē “Krāsaini sapņi”. B. Lazda atzina: “Šis konkurss jeb šovs ilga veselu pusgadu un ik pēc divām nedēļām dalībniekiem vajadzēja uzstāties ar jaunu melodeklamāciju – tas nebija viegli. Tomēr šovs deva tā dalībniekiem ne tikai neiedomājamu profesionālo izaugsmi, bet redzējām arī, kā dejotāji pārvērtās par aktieriem. Gala rezultāts bija vienkārši super un deva visiem lielu gandarījumu”.

Par nozīmīgu veikumu nedzirdīgo kopienas kultūras attīstībā Pateicības rakstus no LNS prezidenta Edgara Vorslova un viceprezidentes Sandras Gerenovskas rokām  saņēma 43 aktieri, dejotāji un citi teātra darbinieki un palīgi: Anatolijs Stepaņuks, Rasma Kurēna, Olga Anufrijeva – Frolova, Raisa Torgovceva, Anna Gončarova, Marija Ševjakova, Jūlija Depkovska, Inta Ubarste, Gaida Beigate, Harijs Rencis, Georgijs Strupka, Juris Veidemanis, Maiga Elbrote, Juris Elbrots, Biruta Lasmane, Ingūna Čauna, Anita Atrazsko, Liena Čerepko, Vita Kamare, Skaidrīte Baure, Intars Lasmanis, Dzintra Jansone, Maruta Mūrniece, Inamora Zaiceva, Inese Jazvica, Madara Indriksone, Lilita Logina, Elīna Atrazsko, Mārtiņš Lange, Aleksandrs Altuhovs, Sergejs Soklakovs, Sergejs Golubevs, Vija Šaberte, Maruta Piterniece, Brigita Lazda, Arnolds Pavlins, Jautrīte Groma, Feodose Lepeša, Dina Meistare, Dace Piterniece, Laimonis Krūze, Guna Priede, Valdis Krauklis.

Apsveicam visus!

Vairāk foto šeit.

 

Teksts: Zigmārs Ungurs
Foto: Juris Grundulis


Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas