Search form

07.06.2016

Drukāt

LNS jaunieši māca zīmju valodu dzirdīgiem vienaudžiem (foto, video)

LNS Jauniešu centrs īstenojis pirmo aktivitāti “LNS Jauniešu centra darbības stratēģijas plāna 2016. – 2020. gadam” ietvaros. Lai realizētu vienu no mērķiem – iesaistītu dzirdīgos jauniešus nedzirdīgo sabiedrībā, kā arī attīstītu nedzirdīgo kultūru sadarbībā ar dzirdīgajiem, Jauniešu centrs sadarbībā ar jauniešu studiju „BaMbuss” organizējis pirmo aktivitāti – zīmju valodas nodarbības dzirdīgajiem jauniešiem.


Tās notika studijas „BaMbuss” nodrošinātajās telpās no 6. aprīļa līdz 18. maijam trešdienās no plkst. 18 līdz 20. Uz nodarbībām varēja pieteikties ikviens jaunietis, kuram ir interese apgūt zīmju valodu. Sākotnēji atsaucība bija pat pārāk liela – aizpildot pieteikuma anketu, pieteicās vairāk nekā 40 jauniešu. Veicām atlasi, izvēloties tikai 20 jauniešus, kuriem vispār nav bijusi saskare ar zīmju valodu.

Nodarbības programmā bija iekļautas šādas tēmas: alfabēts, zīmju valodas pamati, nedzirdīgo kultūra, kā arī dažādi praktiski uzdevumi – piemēram, melodeklamācija, videoklipi zīmju valodā u.c. Bija jāpilda arī mājasdarbi, nostiprinot apgūtās zināšanas u.c. Ar katru nodarbību jaunieši kļuva gudrāki, drošāki un atvērtāki, paši prasīja mums atkārtotus uzdevumus, lai labāk visu apgūtu.

Visas nodarbības vadīja LNS JC jaunieši: Kristaps Legzdiņš, Krista Kristīne Magone, Varis Salmiņš, Madara Indriksone, Lilita Logina, Intis Zvirbulis, Maira Bruže, Jānis Glušņonoks un Beāte Grīnšpone. To dalībnieki izcēlās ar prieku un motivāciju mācīties – bija gudri, atsaucīgi, apveltīti ar gribasspēku. Divu mēnešu laikā visi apguva zīmju valodas pamatus pat ātrāk, nekā bijām domājuši.

Nodarbību beigās katrs veidoja savu radošo gala darbu – īsfilmiņu zīmju valodā, ka bija pēc izvēles melodeklamācija, dzeja, teātra gabaliņš utt. Tā, piemēram, bija Renāra Kaupera dziesmas „Alfabēts” melodeklamācija, ēdiena receptes video, dzīvesstāsts, mīklas, vēlējumi u.c.

Pēdējā nodarbības dienā dzirdīgie jaunieši saņēma apliecinājumu par zīmju valodas nodarbību apmeklējumu. Cerēsim, ka jauniešiem dzīvē noteikti noderēs iegūtās zināšanas arī gan kā apliecinājums savai varēšanai, gan komunicējot ar nedzirdīgiem cilvēkiem darbā un sabiedrībā.

 Vairāk foto šeit.


 

Dzirdīgo jauniešu radošie mājas darbi:


Sanda Sirsniņa


Gunta Pole

 


Rita Jevdokimova

 


Zanda Zālīte

 


Samanta Straupmane

 

Teksts: Krista Kristīne Magone
Foto un video: no LNS JC arhīva 


Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas