Search form

19.11.2009

Drukāt

Novusa cīņas Liepājā un Valmierā

  Novusu izdomājuši angļi, bet tas ir arī iecienīts Latvijas nedzirdīgo sporta piekritēju vidū.   Un tā – oktobrī risinājās NSB ”Liepava’’ novusa turnīrs. Katru gadu rudens sākumā liepāj...
 
Novusu izdomājuši angļi, bet tas ir arī iecienīts Latvijas nedzirdīgo sporta piekritēju vidū.
 
Un tā – oktobrī risinājās NSB ”Liepava’’ novusa turnīrs. Katru gadu rudens sākumā liepājnieki savā starpā noskaidro vietējo „čempionu’’. Sievietēm šogad labākā bija I. Jaunzeme, otrā – I. Kadeģe.Vīriešu turnīrā piedalījās arī viesis no Ventspils – A. Žurakovskis. Viņš arī ieguva I vietu.
 
Pēc tam sekoja LNSF organizētās sacensības Valmierā. Visu cieņu valmieriešiem – tādu dalībnieku skaitu neviens nebija gaidījis. Vienpadsmit dāmas un piecpadsmit kungi!
Un tā sievietēm 1. S.Ščiglinska, 2. M.Jegorova, 3. L.Mieze. Visas no SK ’’Tālava”.
Vīriešiem 1. A.Žurakovskis – ”Nedzirdīgo boulings’’, 2. H.Arnts,  3. M.Auželis – abi no SK’’Tālavas NS’’
Dubultspēlēs 1. O.Jaunzemis–A.Nikiforovs no NSB’’Liepava’’, 2. A.Žurakovskis–J.Vaivads no ”Nedzirdīgo boulings’’,  3. H.Arnts –M.Auželis no SK ’’Tālavas NS’’
Turpinājumā par sacensībās novēroto pozitīvo un negatīvo.
 
Sākšu ar pozitīvo. Mājīgajā Valmieras namiņā mūs laipni gaidīja ar kafiju, picām un nelielām dāvanām – par visu bija padomāts. Sīkums,bet patīkami.Paldies!
Pārsteidza visus Hermanis Arnts. Apbrīnojams ir šis sirmais vīrs, kurš savos 87 gados ar tādu azartu spēlē novusu un vēl kā! Jauks,  sirsnīgs cilvēks  – ar viņu tik interesanti  parunāt. Šķīrāmies kā seni draugi, lai viņam veselība un izturība.
 
Tagad vēl par  to, kam nevajadzēja būt. Nevar normāli spēlēt novusu ,, tirgus laukumā”, tiesa,  ne jau valmieriešus pie tā vainot. Tāds spēlētāju skaits, līdzjutēji, kuri nepārtraukti savā starpā aktīvi visu pārspriež zīmju valodā –  nu tur  sacensību dalībniekiem bija ko  turēt.
Piedevām vēl sākās ‘’ripu svēršanas turnīrs”, kura iznākumā no tālākās cīņas par uzvaru tika izslēgts galvenais pretendents O.Jaunzemis. (Maksimālais ripas svars var būt 22 grami. O.Jaunzemja ripai tas it kā  25 g.)  Tas liepājniekiem sabojāja visu spēlētprieku.
 
Pēc manām domām, arī LNSF novusa turnīra noteikumi jāpārskata. Fināla sacensībās jāspēlē labākajiem no katra kluba vai LNS biedrības, un tām jānotiek Rīgā vai pēc rotācijas principa kādā no biedrībām. Nevajadzētu turpināt pa vecam, par to liecina dažu šo sacensību dalībnieku zemais spēles līmenis un uzvedības nekultūra.

 

Teksts: Austris Nikiforovs
19.11.2009

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas