Search form

04.12.2017

Drukāt

Saeimā diskutēs par līdzdalības iespējām cilvēkiem ar invaliditāti – ar tulkojumu zīmju valodā

Photo

4.decembrī atzīmējot Starptautisko dienu cilvēkiem ar invaliditāti, Saeimā notiks ikgadējā diskusija „Saeima cilvēkiem ar invaliditāti”. Konferencei interesenti ar zīmju valodas tulku varēs sekot līdzi tiešsaistē Saeimas mājaslapā www.saeima.lv.


Šogad runās par informācijas pieejamību cilvēkiem ar invaliditāti, viņu iespējām lēmumu pieņemšanas procesā iesaistīties dažāda līmeņa diskusijās, kā arī iespējām piedalīties un savu izvēli vēlēšanās izdarīt neatkarīgi un apzināti. 

Diskusijas atklāšanā klātesošos uzrunās Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētāja Aija Barča, labklājības ministrs Jānis Reirs un Latvijas Cilvēku ar īpašām vajadzībām sadarbības organizācijas “SUSTENTO” valdes priekšsēdētāja Gunta Anča. 

Plānots, ka diskusijā piedalīsies pārstāvji no Labklājības, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes, Latvijas Lielo pilsētu asociācijas, Latvijas Pašvaldību savienības Centrālās vēlēšanu komisijas un organizācijas “SUSTENTO”. 

Piedalīsies arī Rīgas Vājredzīgo un neredzīgo biedrības valdes priekšsēdētājas vietniece Antra Balode, Latvijas Nedzirdīgo savienības prezidente Sandra Gerenovska un Invalīdu un viņu draugu apvienības “Apeirons” valdes priekšsēdētājs Ivars Balodis. 

Latvijas parlamentā diskusija „Saeima cilvēkiem ar invaliditāti” tiek rīkota kopš 2010.gada, atzīmējot Starptautisko dienu cilvēkiem ar invaliditāti – 3.decembri. Šīs dienas mērķis ir veicināt informētību un izpratni par invaliditātes jautājumiem, kā arī mobilizēt praktisku atbalstu šiem cilvēkiem. 

Konferences programma 

 

Sagatavoja: LNS Informācijas nodaļa


Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas