Search form

17.02.2022

Drukāt

LNS biedre saņem pateicības rakstu Rīgas domē

Photo

11. februārī, Rātsnamā jau tradicionāli tika godināti Rīgas brīvprātīgā darba veicēji un organizatori, kas devuši ievērojamu ieguldījumu sabiedrības labā aizvadītā gada laikā.

Svinīgajā ceremonijā Rīgas domes priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis 38 brīvprātīgajiem un četru organizāciju pārstāvjiem pasniedza Rīgas domes pateicības rakstus un piemiņas veltes, uzsverot, ka „šī ir lieliska tradīcija pateikt paldies aktīvākajiem iedzīvotājiem un  organizācijām, kas ziedojušas savu laiku brīvprātīgajam darbam sabiedrības labā. Tā ļauj novērtēt padarīto un veicina iedzīvotāju un organizāciju interesi un iesaisti, mudinot līdzdarboties brīvprātīgo kustībā tos, kuri līdz šim to vēl nav iepazinuši.
Dienas centrs “Rītausma” 2021. gada nogalē aizpildīja pieteikumu un nominācijā „Gada brīvprātīgais 2021” un izvirzīja klienti Ervīnu Zigrīdu Žukausku. Zigrīda (kā ikdienā visi viņu sauc) ir dzimusi 1941. gada 20. septembrī, 2021. gadā atzīmēja savu 80 gadu jubileju. Dienas centru viņa apmeklē no pašiem pirmsākumiem, kaut iesākumā bija bailīga un nedroša, jo domāja, ka rokdarbi nepadosies un viss jaunais likās biedējošs, tomēr laika gaitā, ļoti veiksmīgi iekļāvās tā darbībā un ir vēl šodien aktīva centra apmeklētāja. Dienas centrs viņai ir kā otrās mājas, jo kundzes visi radi dzīvo Lietuvā un dienas centrs viņai ir kā ģimene un bez tā nespēj dzīvot.
Neskatoties uz savu cienījamo vecumu, Zigrīda aktīvi piedalās visos pasākumos, nodarbībās, pat apguvusi teicami jaunākas IT tehnoloģijas, lai par visu vienmēr būtu informēta un pat dejo dienas centra senioru grupiņā. Dienas centra darbiniekiem, viņa ir labā roka, vienmēr piesakās kādiem lieliem un maziem darbiņiem, palīdz pasākumu organizēšanā, nekad no Zigrīdas neesam saņēmuši atteikumu. Savus līdzgaitniekus velk laukā no mājām un iesaista dienas centra dzīvē. Viņa ienes vienmēr pozitīvismu, nekad nesūdzas par sliktu pašsajūtu, ļoti zinātkāra, ja kāds svešvārds nav saprotams, vienmēr cenšas noskaidrot un saprast, pilnveido sevi ik mirkli. Viņa ir labs piemēr citiem centra klientiem, ka pēc aiziešanas pensijā ir jāturpina aktīva darbība un ne mirkli nedrīkst palikt mājās “ērtā dīvāniņā”. Zigrīdas atbalsts darbiniekiem ir neaptverams, jo kopā strādājot var veidot pilnvērtīgu kopā pavadīšanas laiku, kas cilvēkiem ar dzirdes traucējumiem ir ļoti svarīgi.
Zigrīda Latvijas Nedzirdīgo savienības dzīvē darbojusies jau jaunības gados, bijusi aktīva sportiste, vadījusi tā laika nedzirdīgo darbinieku grupu Rīgas apgaismes tehnikas rūpnīcā un šobrīd aktīvi turpina darboties Latvijas Nedzirdīgo savienības Rīgas reģionālajā biedrībā, kurā pat ir nominēta kā “Goda biedre”.

Man kā vadītājai likās, ka viņa ir pelnījusi šo nomināciju un vēlējos, lai arī dzirdīgo sabiedrības daļa dzird un redz, ka nedzirdīgs cilvēks spēj daudz, tikai par viņiem mēs maz ikdienā dzirdam un suminām viņu veikumus tikai savā kopienā, bet pateicoties šai nominācijai varam pastāstīt visai sabiedrības daļai!

Ervīnas Zigrīdas Žukauskas komentārs: “Paldies dienas centram, ka mani pamanīja un izvirzīja šai nominācijai, kad vadītāja paziņoja, ka būs jādodas uz Rīgas domi saņemt pateicības rakstu, biju satraukusies un jutos neērti, kāpēc man? Tomēr piedaloties 11. februārī šajā pasākumā un esot līdzās pārējiem nominantiem, sapratu, ka es tiešām laikam esmu godīgi šo nomināciju nopelnījusi un sirdī ir prieks un gandarījums. Vēlos teikt lielu paldies arī tulkam Ievai Solovjovai, kura man tulkoja un palīdzēja manu satraukumu pārvarēt! Mums abām bija ļoti interesanti nokļūt pirmo reizi domes mājā un sēdēt deputātu sēžu zālē.


TekstsGunta Birnīte

FotoIeva Solovjova


Atpakaļ

Uz augšu

Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas