Search form

13.04.2022

Drukāt

BALSIS zīmju valodā Kormūzikas vizualizācija cilvēkiem ar dzirdes traucējumiem (11 video)

Photo

Jauniešu koris BALSIS uzsācis nebijušu projektu, kur sadarbībā ar Latvijas Nedzirdīgo savienību ir izveidotas vienpadsmit kormūzikas skaņdarbu vizualizācijas, kas pielāgotas cilvēkiem ar dzirdes traucējumiem. Katrs mūzikas video ir risināts kādā īpaši mākslinieciskā vizualizācijas tehnikā - 3D un kinētiskās tehnoloģijas, animācijas, zīmju valoda, subtitri, informatīvās grafikas u.c., kas ataino dziesmas dinamiku, ritmu, skaņas intensitāti, tādējādi palīdzot uztvert arī dziesmas emocionālo un saturisko līniju. 


 BALSIS ZĪMJU VALODĀ. Venta. Video Nr. 1

“Venta”, Inese Zandere, Raimonds Pauls

Redzami 6 Jauniešu kora BALSIS dziedātāji (Estere Pļavinska, Santa Svara, Laura Gribuste, Māris Šteinbergs, Aksels Rijkuris un Ints Teterovskis), kas katrs pārstāv savu balss grupu, dziedot dziesmu “Venta” un ar skaņas viļņa palīdzību tiek atainots katra dziedātāja balss skanējums un radītās skaņas intensitāte. Dziesmas vārdi redzami zīmju valodā, un tās izpildītāji kļūst par daļu no šī skaņdarba radītājiem.

Video veidojuši: video montāža – Green Media, zīmju valodas eksperte Brigita Lazda, zīmju valodas izpildītāji - Elza Veismane un Ainārs Ostvalds.
BALSIS ZĪMJU VALODĀ. Gula meitīna. Video Nr. 2

“Gula meitīna”, Latviešu tautas dziesma Jauniešu kora BALSIS apdarē

Izmantota motion capture jeb mirkļa tveršanas tehnoloģija, ar kuras palīdzību trīs dimensijās ir redzami dziesmas vārdi zīmju valodā un diriģenta manuālās tehnikas vizualizācija dziesmas laikā. Ekrāna augšējā labajā stūrī redzama pulsējoša plauksta, kas norāda dziesmas ritmu. 

Video veidojuši: videomākslinieks - Alvis Misjuns, Jaņa Rozentāla Rīgas mākslas skola,  izpildītāja zīmju valodā – Elza Veismane, zīmju valodas eksperte - Brigita Lazda.

  

BALSIS ZĪMJU VALODĀ. Kur Tu teci, gailīti. Video Nr. 3

“Kur Tu teci, gailīti”, Latviešu tautas dziesmas vārdi, Aldonis Kalniņš

Redzama Gata Šļūkas veidota karikatūra dziesmai “Kur Tu teci, gailīti” . Dziesmas teksts atainots titros, un dziesmas ritmu norāda gailītis, kurš dziesmas ritmā pārvietojas virs teksta.

Video veidojuši: montāža  – Green Media, karikatūra – Gatis Šļūka.


 

BALSIS ZĪMJU VALODĀ. Vasaras vakars. Video Nr. 4

“Vasaras vakars”, Aspazija, Jāzeps Mediņš

Ar informatīvās grafikas palīdzību atainota dziesmas ritma pulsācija, dinamikas svārstības – skaņas vilnis un dziesmas teksts redzams titros. 

Video veidojis videomākslinieks – Viktors Keino.


 

BALSIS ZĪMJU VALODĀ. Krauklīt’s sēž ozolā. Video Nr. 5 

“Krauklīt`s sēž ozolā”, Latviešu tautas dziesma Jāņa Cimzes apdarē

Teksts atainots ar dažādu dabas skatu palīdzību, un tas ļauj labāk izprast dziesmas galvenā varoņa – Kraukļa – dzīvi un tās ritējumu. Teksta animatīvā dinamika seko kora ritmizētajam dziedājumam.

Video montāža – Green Media.


 

BALSIS ZĪMJU VALODĀ. Rīgai. Video Nr. 6

“Rīgai”, Aleksandrs Čaks, Arturs Maskats

Redzami kora dziedātāji ar Antas Priedītes un Aigara Ozoliņa zīmējumiem mūzikā, un dziesmas teksts redzams titros.

Video veidojuši: mākslinieki Anta Priedīte un Aigars Ozoliņš, video titru montāža – Green Media.


 

BALSIS ZĪMJU VALODĀ. Mūsu Tēvs. Video Nr. 7

“Mūsu Tēvs”, Lūcija Garūta

Redzamas Latvijas Mākslas akadēmijas Stikla mākslas katedras vitrāžu fonda materiālu vitrāžas ar reliģiskiem motīviem. Dziesmas teksts redzams titros. Tajos atainota arī mūzikas intensitāte ar dažādu krāsu un objektu mijiedarbību. Gaisma, kas iemirdzas vitrāžās, simbolizē dievišķo klātbūtni, un ļauj labāk izjust dziesmas ritmisko plūdumu. 

Video veidojuši: mākslinieciki montāžas risinājumi – Green Media, vitrāžas – Latvijas Mākslas akadēmijas Stikla mākslas katedras vitrāžu fonda materiāli un Artas Turkmanes kursa darbs, Dr.art. Ingunas Auderes atbalsts.


 

BALSIS ZĪMJU VALODĀ. Labvakari, rudzu lauki. Video Nr. 8

“Labvakari, rudzu lauki”, Latviešu tautas dziesmas vārdi, Māris Muktupāvels, Emīla Rusova kora salikums

Izmantota motion capture jeb mirkļa tveršanas tehnoloģija, ar kuras palīdzību trīs dimensijās ir redzami dziesmas vārdi zīmju valodā un diriģenta manuālās tehnikas vizualizācija dziesmas laikā.

Video veidojuši: videomākslinieks - Alvis Misjūns, Jaņa Rozentāla Rīgas mākslas skola, izpildītāja zīmju valodā – Elza Veismane, zīmju valodas eksperte - Brigita Lazda.


 

BALSIS ZĪMJU VALODĀ. Kalado. Video Nr. 9

Dziesma atainota ar 3D un grafiskās animācijas palīdzību.  Dziesmas teksts redzams titros. Tajos akcentēta  arī  mūzikā izdziedātais vārds ar  krāsu  mijiedarbību.

Video veidojis videomākslinieks – Viktors Keino.


 

BALSIS ZĪMJU VALODĀ. Šūpuļdziesma. Video Nr. 10

“Šūpuļdziesma”, Pēteris Brūveris, Jānis Lūsēns

Redzami Jauniešu kora BALSIS koristi, kas zīmju valodā izpilda dziesmu “Šūpuļdziesma”.  Video uzņemts 360 grādu kameras tehnikā, kas apvienota ar grafisko animāciju. Lai video apskatītu 360 grādu radiusā, to nepieciešams atvērt Youtube.

Video veidojuši: video operators un montāža – Rihards Gulbis, grafiskā animācija - Viktors Keino, zīmju valodas eksperte – Brigita Lazda, zīmju valodā dzied - Jauniešu koris BALSIS. 


 

BALSIS ZĪMJU VALODĀ. Pērkonami Melni Zirgi. Video Nr. 11

“Pērkonami Melni Zirgi”, Latviešu tautas folkloras materiāli, Vilnis Šmīdbergs

Izmantota motion capture jeb mirkļa tveršanas tehnoloģija, ar kuras palīdzību trīs dimensijās ir redzami dziesmas vārdi zīmju valodā un diriģenta manuālās tehnikas vizualizācija dziesmas laikā.

Video veidojuši: videomākslinieki - Alvis Misjūns un Toms Krauklis, Jaņa Rozentāla Rīgas mākslas skola, izpildītāja zīmju valodā – Elza Veismane, zīmju valodas eksperte - Brigita Lazda.


 
Atpakaļ

Uz augšu

Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas