Search form

04.07.2022

Drukāt

Nedzirdīgo teātra izrāde “Drakula” zīmju valodā pirmizrāde

Photo

18.jūnijā LNS "Rītausma" beidzot notika amatierkolektīvu iestudējuma "Drakula" pirmizrāde, ko COVID dēļ tika gatavota 2 gadus. "Rītausmas" jauniešu deju kolektīvs apvienojās ar teātra un tautas deju kolektīviem un sadarbībā ar Rīgas mākslas un mediju tehnikuma (RMMT) pasniedzējiem un audzēkņiem realizēja projektu “Skatuves priekškaru atverot dzīvei”, kura ietvaros LNS kultūras namā "Rītausma" uzvesta multimediāla izrāde "Drakula".


Lai pirmizrāde 18.jūnijā radītu neaizmirstamus iespaidus, RMMT foto un video jomas pasniedzēja R.Fjodorova vadībā audzēkņi fotografēja un filmēja un montēja gan izrādes reklāmas materiālus, gan projekcijas, gan uzņēma pašu pirmizrādi. Pasniedzējas S.Gailītes vadībā topošās apģērbu speciālistes šuva un laboja tērpus. Tērpu un rekvizītu tapšanā vislielāko paldies gan jāsaka LNS Dienas centra "Rītausma" vadītājai G.Birnītei un čaklajām rokdarbniecēm E.Brencei, V.Pulkai, S.Strazdiņai un G.Vaivodei. RMMT Koku un metāla nodaļas vadītāja A.Verzas vadībā puiši gatavoja izrādes dekorācijas un mēbeles - īpaši jāuzsver Drakulas zārks un altāris.


Izrādes galvenie varoņi: grāfs Drakula seniors – Juris Veidemanis, grāfa sieva – Ilona Liniņa, Drakulas kalps – Raitis Rūrāns, jaunais grāfs Drakula – Sergejs Soklakovs, Drakulas mīļotā – Katrīna Poikāne, ārsts – Ainārs Osmanis, ārsta sieva – Dace Vingre, profesors – Raitis Ozols, profesora sieva – Agita Intsone. Tulkoja Elza Veismane un Ainārs Ostvalds.


Izrādes režisore Z.Bondare un horeogrāfe D.Kalpiņa - Geida īpašu paldies saka A.Ādamsonam un visiem brīvprātīgajiem palīgiem par skatuves un zāles brīnumainajām pārvērtībām.


Lai tik apjomīgs darbs taptu tika iesaistīti neredzamie "rūķīši", piemēram, skaņu un gaismu tehniķi A.Altuhovs un V.Krauklis, visu iespējamo un neiespējamo darbu veicējs R.Rūrāns un daudzi, daudzi citi, kuri ne tikai uzstājās, bet arī nesa, šuva, gludināja, tīrīja, dekorēja, kārtoja utt. Neatkārtojama komanda!


Kopdarba rezultātā radītas lielas lietas - paldies visiem!


Izrādi "Drakula" visiem būs iespēja noskatīties arī septembrī.


Izrāde tapusi „Latvijas Nedzirdīgo savienība” projekta “Skatuves priekškaru atverot dzīvei” ietvaros saskaņā ar LNS un Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras līgumu Nr. VP2022/1-9. Projekts īstenots Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2022.-2024. gadam valsts budžeta finansējuma ietvaros.


 Vairāk foto šeit


Teksts: Dana Kalpiņa – Geida

Foto: Viktors Miļutins

Atpakaļ

Uz augšu

Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas