Search form

05.09.2022

Drukāt

TV svarīgākās priekšvēlēšanu debates un 14. Saeimas vēlēšanām pieteikto partiju programmu analīze (ar zīmju valodas tulkojumu)

Photo

Lai mudinātu sabiedrību 14. Saeimas vēlēšanās izdarīt savu izvēli izsvērti un atbildīgi, Latvijas Televīzijā, Latvijas Radio un sabiedrisko mediju portālā LSM jau no augusta nogales gaidāmas diskusijas ar politisko spēku pārstāvjiem, padziļināta programmu un partiju piedāvājumu analīze.


“Latvijas Televīzija piedāvā plašu priekšvēlēšanu saturu, lai palīdzētu vēlētājiem pieņemt izsvērtu un kvalitatīvu lēmumu, par ko balsot. Noslēdzoties vēlēšanām, mēģināsim arī kopā saprast – ko būsim ievēlējuši un kā tas ietekmēs mūsu dzīvi turpmākos četrus gadus. Nākamie gadi valstij nebūs viegli, tāpēc svarīgi, lai parlamentam ir kapacitāte strādāt kvalitatīvi. Tā ir mūsu katra individuālā atbildība – neizniekot savu balsi, bet piedalīties vēlēšanās un izdarīt savu izvēli ļoti atbildīgi,” saka Latvijas Televīzijas galvenā redaktore Sigita Roķe.

No 30. augusta Latvijas Radio 1 analītiskais raidījums „Krustpunktā” sāks priekšvēlēšanu intervijas ar visu kandidātu sarakstus iesniegušo partiju vai partiju apvienību līderiem, savukārt padziļinātākas intervijas ar reālākajiem partiju izvirzītajiem premjera amata kandidātiem „Krustpunktā” skanēs septembrī. Raidījums “Krustpunktā” LTV1 ar zīmju valodas tulkojumu darbadienās 14:15.

Tiešraidēs LSM.lv un ierakstā LTV1 būs vērojamas izvērstas Jāņa Dombura intervijas ar politisko spēku vadītājiem un premjera amata kandidātiem. Zīmju valodas tulkojums tiešraidē lsm.lv un ierakstā LTV1.

No 4. septembra četras svētdienas pēc kārtas plkst. 21.05 LTV1 un REplay.lv gaidāmas vērienīgākās priekšvēlēšanu debates – “Izvēlies nākotni”. Tās pamīšus vadīs Jānis Domburs un Anete Bērtule. Skaties un vērtē, kā politiķi skaidros partiju politiskos piedāvājumus Latvijas nākotnei! 4. septembrī uzmanības lokā būs sabiedrības veselība, sociālā aizsardzība un nevienlīdzība. Turpmākajās debatēs – izglītība un zinātne, kultūra, sabiedrības saliedētība, enerģētika un tautsaimniecība, nodokļu politika un iekasēšana, ārlietas un valsts aizsardzība, iekšējā drošība un likumsargāšana. Debates ar zīmju valodas tulkojumu LTV1 ēterā un internetā.

Savukārt no 12. septembra ik darbdienas rītu plkst. 8.30 LTV1 un REplay.lv notiks spraigi 14. Saeimas deputāta amata kandidātu dueļi. Gusts Kikusts un Sigurds Siliņš studijā ik rītu uzņems divu (pēdējā duelī – trīs) partiju pārstāvjus. Viens pret vienu. Kurš būs pārliecinošāks? Dueļi ar zīmju valodas tulkojumu LTV1 ēterā un internetā.

19. un 26. septembrī plkst. 19.10 LTV1 un REplay.lv pirmsvēlēšanu raidījumos “Aizliegtais paņēmiens” gaidāma īpaša operācija “Kinoseanss”. Atkārtojumos LTV un internetā ar titriem.

Vēlēšanu priekšvakarā, 30. septembrī, plkst. 20.50 LTV1 un REplay.lv Jāņa Dombura vadībā notiks 14. Saeimas deputāta amata kandidātu fināla debates. Tās ietvers pārnozaru tematiku saistībā ar Latvijas nākotni un politisko spēku politiskos piedāvājumus par to. Tematikas pamatvirzieni: valsts attīstība, budžets, pārvaldība, demokrātija un demogrāfija. Šajās debatēs politiskais spēks deleģē vienu no līderiem, kurš kandidē 14. Saeimas vēlēšanās un kuru uzskata par atbilstošāko dalībai priekšvēlēšanu posma noslēguma debatēs, lai vispilnvērtīgāk pārstāvētu sava politiskā spēka pozīcijas iepretim konkurentiem par plašu tematikas spektru. Zīmju valodas tulkojums internetā.

Septembra vidū sabiedrisko mediju portālā LSM.lv būs pieejama sadarbībā ar domnīcu “Providus” izveidotā “Partiju šķirotava” – interaktīvs tests, kas ļaus vēlētājiem izvērtēt partiju piedāvājumu, noteikt sev piemērotāko un tādējādi izdarīt izsvērtu izvēli 14. Saeimas vēlēšanās. Šoreiz varēs ne tikai uzzināt, ar kādu politisko spēku lietotāja pozīcijas sakrīt visvairāk, bet arī noskaidrot, kā izskatītos viņa viedoklim katrā nozarē atbilstošākais ministru portfeļu sadalījums.

Sabiedrisko mediju vēlēšanu saturs vienuviet LSM.lv sadaļā “Saeimas vēlēšanas 2022”.

14. Saeimas vēlēšanās nepaliec malā. Tavai balsij ir nozīme!
Atpakaļ

Uz augšu

Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas