Search form

26.10.2022

Drukāt

Iznācis laikraksta “Kopsolī” oktobra numurs

Photo


Oktobra izskaņā iznācis jaunais laikraksta “Kopsolī” izdevums par nedzirdīgo sabiedrībai un tās draugiem aktuālām tēmām. Rubrikā “Pieejamība” varat iepazīties ar Latvijas nacionālās bibliotēkas jaunumu – digitālo gidu zīmju valodā, pirmreizēja pasākuma “Sporto Latvija – ejam visi” atskatu, kā arī uzzināt par Māra Grēviņa izcīnīto uzvaru tiesā, lai nedzirdīgi sportisti saņemtu vienlīdzīgu naudas balvu par uzvaru.

Kāpēc nedzirdīgus bērnus vienīgajā Rīgas bērnudārzā ar izstrādātu speciālo izglītības programmu pieņem tikai no 2,6 gadu vecuma? Šo topošajiem un jaunajiem vecākiem svarīgu tēmu aplūkos žurnāliste Jūlija Bite rakstā “Vai robs izglītības sistēmā?”.

Numura intervija ar LNS Rehabilitācijas centra Zīmju valodas tulku nodaļas vadītāju Sarmīti Biščuhu, kura ieguva LNS 2021. gada labākā darbinieka balvu.

Tāpat “Kopsolī” sadarbībā ar Tieslietu ministriju un Tiesībsarga biroju pastāstīs, kā noformēt iesniegumu latviešu zīmju valodā, lai tam būtu juridisks spēks.

Rubrikā “Dzīvesstils” turpinām septembra numurā aizsākto tēmu “Suns un nedzirdība”. Šoreiz suņu uzvedības speciāliste un nedzirdīgie “Kopsolī” lasītāji dalās pieredzē par sadzīvi ar suni, apskatot komunikācijas un apmācības jautājumus.

 

Citas numura tēmas:

  • Rubrikā "Nedzirdīgo kultūra" – nedzirdīgo mākslinieku kopas “Cerība” izstādes apskats 
  • Latvijas Nedzirdīgo savienības aktualitātes
  • Ieskats diskusijā “Nedzirdīgo cilvēku aktīva un efektīva iesaiste Rīgas pilsētvides organizēšanā – savu apkaimju attīstībā”
  • Elektroniskas ražotājs “Sony” piedāvās arī dzirdes aparātusAtpakaļ

Uz augšu

Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas