Search form

25.11.2022

Drukāt

Iznācis “Kopsolī” novembra izdevums!

Photo

Patriotu mēneša, novembra, izskaņā iznācis “Kopsolī” izdevums par aktuālākajām nedzirdīgo sabiedrībai un tās draugiem tēmām. Numuru iesāk LNS Goda biedres Līgas Baueres speciāli “Kopsolī” lasītajiem sagatavotā vēstule, aicinot svinēt valsts svētkus, pieminēt aizgājušos Svecīšu vakarā un iedegt pirmo sveci Adventes vainagā. Tā jau šajā svētdienā! Tāpat nacionālo svētku noskaņās izveidota krustvārdu mīkla par īpašajiem notikumiem novembrī. Aizpildi un pārbaudi savas zināšanas par aktualitātēm un vēsturi!Vai atceries, cik gadus esi LNS biedrs? Lielā intervija ar bijušo Ventspils RB priekšsēdētāju Imantu Bergu, kurš par LNS biedru kļuva 16 gadu vecumā. Imants stāsta par saviem hobijiem un mierīgi aktīvo dzīvi un atminas biedrības vadīšanas laikus. Imants biedrību vadīja 17 gadus līdz 2000. gadam un arī šobrīd biedrību apmeklē gandrīz katru dienu.

Rubrikā “Nodarbinātība un hobiji” intervijas ar diviem LNS biedriem, kuri ar darbiem parāda, ka nedzirdīgie var tikpat daudz un tikpat radoši, cik dzirdīgie. Rubrikā uzzināsi, kā automehāniķis Māris Siliņš no Rīgas sazinās ar kolēģiem no populārā un uzticamā servisa “Skandi Motors”. Savukārt intervijā ar Jolantu Tutinu (Rēzekne) noskaidrosi, kur nopirkt rokdarbnieces smalkos pērļu un akmentiņu darinājumus – krelles, auskarus un somas. Iespējams, tā var būt laba Ziemassvētku dāvana…

Vai nezini, kas jauns biedrībās? Šķiet, ka oktobris un novembris ir bijis īsts izzinošu ekskursiju laiks ne tikai skolās, bet arī biedrības. Biedri apmeklējuši dažādas Latvijas vietas: Latgali,  šokolādes muzeju, svētku pasākumus, kazu fermu un savas biedrības pasākumus. Par to visu rubrikā “Biedrību ziņas”.

Aizmirstam mazu tulka lodziņu televīzijā! Iepriecinoši jaunumi LTV skatītājiem - turpmāk vairāki LTV1 raidījumi (Dienas ziņas, Kultūras ziņas, Sporta ziņas, 4. studija, Krustpunktā un dievkalpojumi svētdienās) ar zīmju valodas tulku palielinātā izmērā, skatoties raidījumus internetā.  Taču tas vēl nav viss – uzņēmums “Tilde” sadarbībā ar televīziju izstrādājis un testējis subtitrēšanas tehnoloģijas risinājumu, kas ļaus pašmājās veidoto audiovizuālo saturu daudz efektīvāk subtitrēt un pielietot pat dzīvajā ēterā. Nevaram sagaidīt rezultātu!

 

Citas numura ziņas:

  • Kā pilnvērtīgi piedalīties Latvijas sabiedrības dzīvē – ieskats projekta “Demokrātijas kultūras laboratorija” rīkotajā paneļdiskusijā
  • LNS domes sēdē lemts pārdot LNS īpašumā esošo trīsstāvu ēku Raiņa ielā 5A, Rēzeknē
  • Informācija no Bite un LMT par cenu izmaiņām mobiliem sakariem
  • Nedzirdīgie sportisti beidzot saņems prēmijas
  • Oktobra numurā rakstījām par grāmatu “Dzīve klusumā”, kuru izdevusi LNS Godas biedres Eleonoras Stepaņukas māsa Marija Brokāne, aprakstot Eleonoras dzīvi. Šajā numurā publicējam novadpētnieces Veronikas Grišānes atsauksmi par šo grāmatu.


Atpakaļ

Uz augšu

Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas