Search form

26.08.2010

Drukāt

Komplekso sociālās rehabilitācijas programmu Jūrmalā izmantojušas jau desmit grupas

Photo

LNS projekta „Klusuma pasaule” ietvaros apmācību sociālās rehabilitācijas programmā beigusi jau 10. grupa. Šo pakalpojumu Sociālās integrācijas valsts aģentūrā (SIVA) šoreiz izmantoja 6 dalībnieki no Rēzeknes, Dobeles, Daugavpils, Tukuma un Preiļiem. Pavisam paredzētas apmācības 35 grupām.


Kā jau informējām, šīs aktivitātes dalībniekiem dota iespēja piedalīties dažādās nodarbībās: datorapmācībā, ķermeņa valodas izzināšanā, psiholoģijā, zīmju valodas pilnveidošanā, komunikāciju tehnikā, informatīvās nodarbībās, rehabilitācijas vai fiziskās aktivitātēs, relaksācijas procedūrās. Brīvajā laikā dalībnieki var doties ekskursijās, piedalīties kultūras pasākumos uz vietas, veikt fiziskas aktivitātes vai atpūsties pie jūras.

Ar nedzirdīgajiem klientiem strādā dažādi speciālisti. Katra grupa, mēnesi izmantojot programmas piedāvājumus, attīsta un pilnveido savas sociālās un darba prasmes, saņem noderīgu informāciju un galvenais – atbrīvojas no sasprindzinājuma ikdienas dzīvē un darbā.
 
Ko pašreizējās grupas dalībnieki saka par dalību šajā programmā?
 
Nadežda Savenko (Rēzekne): Mani piesaistīja zīmju valodas nodarbības, kuras interesanti vada pasniedzēja Inamora Zaiceva. Patika arī psiholoģijas nodarbības, kurās varējām atvērti izrunāties un atklāt paši par sevi kaut ko jaunu. Tuvumā esošā pludmale vilināja brīvajā laikā. Mūs garšīgi ēdināja, pat par daudz! Noderīgas bija arī saistošas izziņas ekskursijas. Kopumā tur lieliski pavadīju laiku.
Lilija Zībarte (Daugavpils): Kad mani apstiprināja šai programmai, biju bezgala priecīga. Šeit, izrādās, notika daudz kas vairāk nekā biju iedomājusies. Īpaši piesaistīja psiholoģijas un ķermeņa valodas nodarbības, tajās varēju izzināt vairāk par sevi un citiem. Pievilcīgas bija arī Inamoras Zaicevas sagatavotās prezentācijas, spēles zīmju valodas nodarbībās. Baseins un masāžas jūtami uzlaboja pašsajūtu. Kopā pavadītais laiks ar savējiem – „super”!
Sandra Bērziņa (Dobele): Man noderīgākās bija informatīvās nodarbības un izziņas ekskursijas. Pirmo reizi piedalījos psiholoģijas nodarbībās, tās mani patiešām ieinteresēja. Apmācību vieta ideāla, ir iespējas labi atpūsties. Jauka atpūta draugu lokā vakaros, reizēm vietējās ballītes, jūra, baseins, nūjošana. Labs kolektīvs, cieši sadarbojāmies, pajokojāmies.
Aleksandrina Ekšteina (Tukums): Lielu iespaidu atstāja psiholoģijas nodarbības, kurās uzzināju daudz ko par sevi, kā arī par citiem. Man patika tulka Dzintras Bērziņas darbs. Priecājos par iespēju apmeklēt moderno trenažieru zāli. Grupā mēs labi sadzīvojām, netrūka daudz joku.
Līga Pauniņa (Preiļi): Esmu apmierināta. Man patika, kā pasniedzēji mani novērtēja. Bija prieks kādam izpalīdzēt datormācībās. Interesanti, šeit baseinā beidzot iemācījos peldēt. Labi jutos arī saunā – jutu, ka mana veselība uzlabojas. Man palaimējās būt kopā tieši ar šo grupu, kurā visi ātri orientējās dažādās jomās.
Sandris Pelšs (Preiļi): Šeit jutos komfortabli, speciālisti rūpējas par mums, pasniedzēji vadīja interesantas nodarbības, īpaši tas attiecas uz psiholoģijas, ķermeņa valodas nodarbībām un datorapmācību, apguvu daudz jauna. Ļoti patika psiholoģe Natālija Beļakova un bija liels prieks būt kopā ar savējiem.
 
Šīs aktivitātes vadītājs Ivars Kalniņš: Nepilna gada gaitā, kopš tiek realizēta šī programma, pakalpojumi kļūst aizvien kvalitatīvāki, un klienti tos saņem maksimālā apmērā. Vakaros ar klientiem vienmēr izrunājamies, kas viņiem patika, kas ne, kādas problēmas bija utt. Man ir patiess gandarījums, ka viņi apgūst daudz ko jaunu, ir apmierināti ar saņemtajiem pakalpojumiem. Gadās arī kādas problēmas, bet tās ir atrisināmas. Un kā gan savādāk – cilvēki ir bezgala dažādi, viņu vēlmes un vajadzības nevar būt vienādas.
 
Tiem, kuriem ir zilās (vēlāk – sarkanās) kartes, būs iespēja turpmāk piedalīties šajā kompleksās sociālās rehabilitācijas programmā. Ja cilvēks, reģistrējoties kā klients, izteicis vēlēšanos tajā piedalīties, apmācībām viņš var pieteikties pie šīs aktivitātes vadītāja Ivara Kalniņa vai savas LNS reģionālās biedrības vadītājas.
 

Pirmajā rindā: Sandris Pelšs, Līga Pauniņa, Aleksandrina Ekšteina, otrajā rindā: Sandra Bērziņa, Nadežda Savenko, psiholoģe Natālija Beļakova, Lilija Zībarte.
 
Teksts: Ivars Kalniņš
Foto: Līga Pauniņa
 
 

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas