Search form

10.06.2013

Drukāt

Rēzeknieši gūst pieredzi Daugavpilī (foto)

Photo

Projekta „Klusuma pasaule” ietvaros šī gada 26. – 27. maijā mēs, grupa rēzekniešu, devāmies pieredzes apmaiņā uz Daugavpils reģionālo biedrību. Kā atzina pasākuma dalībnieki, šādi pasākumi ir ļoti vērtīgi, jo tā ir iespēja iepazīt citu līdzcilvēku panākumus un pieredzi dažādās dzīves jomās.


26. maijā, ierodoties šajā mums tuvākajā LNS biedrībā, mūsu mērķis bija pavērot, kā kaimiņi organizē dažādus pasākumus un galvenokārt –  kā turienieši cīnās ar bezdarbu.
 
Mūsu grupu laipni sagaidīja biedrības vadītāja Elvīra Čaika un Daugavpils biedrības biedri. Pasākuma gaitā notika dažādas informācijas apmaiņa – piemēram, par brīvprātīgo darbu, izglītojošu pasākumu organizēšanu, abu biedrību vērtībām un sasniegumiem utt.
 
 
Turpinot diskusijas, tika nolemts kopēji apmeklēt vietējo unikālo dabas teritoriju – Daugavas loku dabas parku, tādējādi iepazīstot kultūrvēstures vērtības un pavēršot savstarpējo komunikāciju neformālā gaisotnē.
 
 
27. maijā pasākums tika turpināts apmeklējot  Daugavpilī SIA LNS „Dane”, kurai agrāk nosaukums bija Daugavpils MRU. Pasākuma dalībnieki varēja iepazīties ar uzņēmuma darbības specifiku un uz vietas pavērot, kā šuj dažādus apģērbus. Rēzekniešu vidū bija cilvēki, kas atcerējās par savu darbu šajā uzņēmumā. Šobrīd te strādā arī nedzirdīgi cilvēki un turklāt ne tikai sievietes, bet arī vīrieši.
 
 Laipnā gide LNS Danes direktore Marija Gedminene, kura pati šajā uzņēmumā strādā jau daudzus gadus, mums pastāstīja, ka šobrīd varētu nodrošināt darbu daudziem cilvēkiem. Dažiem dalībniekiem patīkams pārsteigums bija tas, ka viņa  brīvi pārvaldīja zīmju valodu,  komunicējot ar klātesošajiem.
 
 
 Liels paldies visiem atbalstītājiem par lietderīgo un izglītojošo pieredzes apmaiņu.
 
Vairāk foto - galerijā.
 
 
Teksts: Inese Geduša
Foto: Līga Pauniņa un Ilona Fomina

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas