Search form

11.06.2013

Drukāt

Kuldīdznieku pārgājiens uz Mārtiņsalu un Ventas rumbu

6. jūnijā devāmies pārgājienā uz savas pilsētas īpašo vietu – Mārtiņsalu. Lai nokļūtu līdz tai, veicām diezgan līkumotu ceļu cauri šaurām un skaistām mūsu vecpilsētas ieliņām.


Pārgājiena maršruta autore Gunta Jurševska Mārtiņsalu bija izvēlējusies kā kuldīdznieku un tūristu iecienītu vietu, kuru visi lielākoties apmeklē tieši vasarā, kad sākas peldēšanās sezona. Šeit 2011. gadā tika pacelts Zilais karogs, un tas plīvo arī šogad.
 
Katru gadu bez tam topošie mēbeļnieki un galdnieki no Latvijas profesionālajām mācību iestādēm šeit veido skulptūras no koka, un tās izvietotas apskatei visā Mārtiņsalā.
 
Ieskats vēsturē –  Mārtiņsala radusies senos laikos, kad Kurzemes un Zemgales hercogs Jēkabs plānojis kuģošanai  pagarināt ūdensceļu uz dienvidiem. Viņš Ventas rumbu pavēlējis uzspridzināt. Tā kā pirmais mēģinājums to izdarīt bijis nesekmīgs un netālajā hercoga pils sienā parādījušās plaisas, spridzināšana tika pārtraukta un rumba palika savā vietā, kur tā ir arī tagad.
 
Hercogs tomēr ieceri nav atmetis un izdomājis rakt kanālu rumbas apbraukšanai. Ventas labajā krastā darbus uzsāka, taču cieto dolomīta slāņu dēļ kanālu neizdevās pabeigt. Katru gadu pavasara palu laikā kanālā ieplūst ūdens, un tā izveidojusies Mārtiņsala.
 
Kad mūsu pārgājiena dalībnieki nonāca galamērķī, viņiem bija jāpiedalās Līgas Immures rīkotajās aktivitātēs. Ik palaikam kāds ieskrēja arī atveldzēties Ventas ūdeņos, bet visi kopīgi brīvā dabā izbaudīja līdzpaņemto „groziņu” saturu. Aktīva atpūta brīvā dabā – ko vēl labāku vēlēties! Visi teicām paldies organizatoriem.

 
 
 
 
Teksts: Žanete Škapare
Foto: Vita Alksne

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas