Search form

Drukāt

Sveicam Surdotehniskās palīdzības centru 20 gadu darba jubilejā!

1.februārī LNS SIA Surdotehniskās palīdzības centram (SPC) aprit pastāvēšanas 20. gadskārta.
LNS Nedzirdīgo savienības vadība un tās lielā saime sirsnīgi sveic šajā darba jubilejā SPC kolektīvu, novēlot tam sekmīgu visu atbildīgo uzdevumu izpildi, darba un dzīves prieku, radošumu un veselību ikvienam darbiniekam.


Jūsu uzmanībai – ieskats SPC vēsturē, šodienā  un nākotnē (sagatavots, izmantojot „KS” šī gada 1.nr. publicēto interviju ar SPC valdes priekšsēdētāju Arnoldu Pavlinu).
 
SPC darbinieki Rīgā
 
Padomju laikā LNS ar surdotehniku nenodarbojās vispār, bet ideja par šīs jomas pārņemšanu nāca pēc tam, kad sabruka medicīniskās tehnikas apgādes sistēma. LNS izjuta nopietnu nepieciešamību atrisināt savu vājdzirdīgo biedru problēmas ar dzirdes aparātiem. Toreizējā  Sociālās nodrošināšanas ministrija to atbalstīja un piešķīra valsts naudu surdotehnikas nodrošināšanai.
 
Surdocentrs tapa uz Rīgas MRU vecās piebūves bāzes, kurā notika uzņēmuma kultūras pasākumi. Tajā viesojās pat latviešu slavenā aktrise Vija Artmane.
 
Jānis BarissTā 1994. gadā viss sākās. LNS nebija ne pieredzes, ne zināšanu, ne speciālistu, tikai šī problēma, kura jārisina. Jubilejas reizē jāsaka paldies nu jau mūžībā aizgājušajam pirmajam  direktoram Jānim Barisam par SPC pirmo gadu darbības veiksmīgu nodrošināšanu.
 
Sākotnēji centrā strādāja tikai 3 cilvēki. 1994. gadā tika izsniegti 948 dzirdes aparāti.  SPC atradās Stradiņa slimnīcas teritorijā.  Tur telpas bija mazas, nepiemērotas, nekādu izaugsmes izredžu, tāpēc tika meklētas jaunas  attīstības iespējas.
 
 
 
 
 
Pirmā mītne – Stradiņa slimnīcā
 
1998. gadā LNS īstenoja projektu par Surdotehniskās palīdzības centra izveidošanu, rekonstruējot Rīgas MRU vecās noliktavas piebūvi Rīgā, Elvīras ielā 19, pārcēlās uz jauno mītni un ātri sāka strādāt ar pilnu jaudu.
 
Notiek SPC būvniecība Elvīras ielā 19, Rīgā
 
Te tagad atrodas SPC Rīgā
 
 Pateicoties kārtējam projektam, SPC 2000. – 2001. gadā izveidoja arī piecas filiāles – Daugavpilī, Liepājā, Rēzeknē, Alūksnē un Ventspilī. Tagad centrā strādā jau 28 darbinieki. Ļoti stabils un kvalificēts kolektīvs.
 
 Filiāle Rēzeknē
 
 Filiāle Ventspilī
 
Filiāle Liepājā
 
 Filiāle Daugavpilī
 
Šobrīd SPC pilda liela apjoma valsts pasūtījumu. Jubilejas gads centram ir arī atbildīgs un visai sarežģīts lielu izaicinājumu gads:  plāns divas reizes lielāks par pagājušo gadu,  apkalpojamo cilvēku ziņā acīmredzot būs jauni rekordi.
Paredzēts apkalpot vairāk nekā 5000 cilvēku (gan ar dzirdes aparātiem, gan pārējo surdotehniku). Krietni papildināts būs izsniedzamo surdopalīglīdzekļu sortiments.
 
Arnolds Pavlins atzīst: 
„Tehnoloģiju attīstība ir visai ievērojama – pasaulē dzirdes aparātu ražotāju vidū konkurence ir liela, tā stimulē jaunas izstrādes, kas ļoti strauji ienāk tirgū. Tagad mēs strādājām tikai ar digitālajiem dzirdes aparātiem. To pielāgošanas sarežģītība, prasmes, kas nepieciešamas darbiniekiem, nevar salīdzināt ar to, kas bija sākumā.  
 
 20 darba gados esam sevi pierādījuši kā kvalificētu, profesionālu speciālistu kopu. Ar katru gadu mūsu iespējas pieaug – mēs spējam savu darbu veikt aizvien vairāk un labāk. Pamatā mūsu klienti ir apmierināti, jo mēs darām visu, ko varam, lai tā būtu.
Gan kvalitatīvi, gan kvantitatīvi esam spējīgi nodrošināt jebkuru pieprasījumu. Tas ir sarežģīti, tomēr pilnīgi iespējami. Daudz kas atkarīgs arī no Nedzirdīgo savienības spējas pārliecināt Labklājības ministriju par nepieciešamību papildināt tehnisko palīglīdzekļu klāstu. Līdz šim tas ir izdevies.
 
Turklāt arī finansiāli centra darbība ir veiksmīga. Savos pastāvēšanas gados esam pārskaitījuši LNS uzturēšanai vairāk par pusmiljonu eiro, kaut arī maksas pakalpojumi nekad nav bijuši mūsu pašmērķis.
 
 Mūsu darbības mērķis vienmēr ir – apmierināts klients.”
 
Plašāk lasiet „Kopsolī” 2014. 1. nr.
 
 
Sagatavoja: Ilze Kopmane
Foto: Juris Grundulis, Inese Immure un no SPC arhīva

 


Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas