Search form

29.05.2014

Drukāt

Baltijas Bērnu fonda un Zīmju valodas attīstības nodaļas dāvana nedzirdīgiem bērniem (foto)

21. maijā Zviedrijas vēstniecībā notika LNS Rehabilitācijas centra Zīmju valodas attīstības nodaļas realizētā projekta „Latviešu zīmju valodas attīstība” svinīgs noslēgums. Šo projektu finansēja Baltijas Bērnu fonds (BBF), ar kuru LNS izveidojusies ilgstoša, cieša sadarbība, realizējot labas, nedzirdīgiem cilvēkiem vērtīgas idejas.


Pasākumu ar savu klātbūtni pagodināja Zviedrijas vēstnieks Latvijā Henriks Landerholms, no Zviedrijas speciāli ieradušies BBF pārstāvji – valdes priekšsēdētājs Bengts Brauns, Pestīšanas armijas virsniece, fonda aktīviste Elsa Andersone un Baltijas Bērnu fonda projektu koordinators Latvijā Lauris Žubulis. Viņi izteica prieku par veiksmīgi realizēto LNS projektu „Latviešu zīmju valodas attīstība” un apliecināja, ka fonds plāno savu darbību Latvijā turpināt arī pēc aizvadīto 15 gadu darba, lai atbalstītu un veiktu vēl daudzas Latvijas cilvēkiem vērtīgas lietas.
 
 
Lūk, tādas kā šis viens notikums, kas ar košām krāsām priecēja gan acis, gan sirdis lieliem un maziem. Gada laikā tapušas 4 tematiskas zīmju valodas vārdnīcas bērniem – Dzīvnieki, Daba, Ģimene, Māja drukātā variantā un 6 pasaku videoieraksti DVD formātā. Šo darba grupas speciālistu un daudzu palīgu veikumu sanākušie varēja vērot, iepazīt un baudīt izstādes stūrītī un   arī lielā TV ekrānā. Atskatu uz šo veikumu un arī iepriekšējo auglīgo sadarbību ar BBF sniedza LNS Rehabilitācijas centra Zīmju valodas attīstības nodaļas vadītāja Lilita Janševska, stādot priekšā publikai  daudzus darītājus, kuru liela daļa arī bija klāt.
 
 
LNS vadības pārstāvji – prezidents Edgars Vorslovs un viceprezidente Sandra Gerenovska bija ieradušies ar skaistu rožu klēpi un atzinības vārdiem, lai izteiktu   pateicību par šo darba grupas un visu citu palīgu veikumu, „kas mums nesīs darba augļus daudzus gadus uz priekšu”.
 
 
Darba grupā strādāja: Lilita Janševska, Ilona Liniņa, Agita Intsone un Velta Kleina. Citi palīgi – talantīgais pasaku teicējs zīmju valodā Uldis Ozols, pasakaino zīmējumu veidotājas Vita Kamare, Guna Priede un Antra Jāņkalna (viņa zīmēja attēlus arī pirmajām vārdnīcām bērniem un pasaku grāmatai 1997.g.). Grāmatiņām attēlus zīmēja Vineta Miljone, modeles lomā iejutās  mazā Amanda Intsone,  tekstus rediģēja Ilze Kopmane, bet datordizaina darbus (bultu zīmēšanu) veica  Juris Grundulis.
 
 
Rīgas Nedzirdīgo skolas direktore Kristiāna Pauniņa, kas arī bija klāt šajā pasākumā, ar gandarījumu atzina šī padarītā darba vērtību: „Latviešu un latviešu zīmju valodas apguvē, jaunākās paaudzes vārdu krājuma bagātināšanā šiem izdevumiem ir neatsverama nozīme tieši mūsdienu tehnoloģiju straujas attīstības situācijā. Noteikti tos izmantosim bibliotēkas un latviešu literatūras stundās. Paldies visiem izdevumu veidotājiem!”
 
Paldies vēlreiz BBF un Zīmju valodas attīstības nodaļai par lielisko dāvanu mūsu mazajiem, kuri, starp citu, arī bija klāt šajos svētkos no Rīgas Nedzirdīgo skolas un noslēgumā zīmēs izpildīja melodziesmu „Mazu brīdi pirms gaismiņas…”.
 
Uzziņai: un jauniešus ar invaliditāti. Fonds sadarbojas ar skolām un nevalstiskām organizācijām  Zviedrijā un Latvijā. Kopā organizē vasaras nometnes Zviedrijā Latvijas bērniem ar invaliditāti. Fonds atbalsta skolas bērniem ar dzirdes traucējumiem  Rīgā un Valmierā. Finansējis Eiropas līmeņa datorprasmes kursus nedzirdīgajiem jauniešiem un kopš 2006. gada arī latviešu zīmju valodas attīstību, atbalstot dažādu zīmju valodas vārdnīcu izdošanu.
 
Vairāk foto šeit.
 
Teksts: Ilze Kopmane
Foto: Juris Grundulis

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas