Search form

02.11.2009

Drukāt

Raiņa skolai – Jurģu diena

  No 2. novembra Rīgas Raiņa 8. vakara (maiņu) vidusskola pēc rudens skolēnu brīvdienām uzsākusi mācības jaunajā ēkā – kādreizējā Ļ. Tolstoja krievu vidusskolā K. Barona ielā 71. Tas saistī...
 
No 2. novembra Rīgas Raiņa 8. vakara (maiņu) vidusskola pēc rudens skolēnu brīvdienām uzsākusi mācības jaunajā ēkā – kādreizējā Ļ. Tolstoja krievu vidusskolā K. Barona ielā 71.


Tas saistīts ar skolu reformu Rīgā. Pārcelšanās ietaupīs Rīgas Domei naudu, jo Ģertrūdes ielas 32 ēka ir privātīpašums, kura noma Raiņa skolas vajadzībām valstij izmaksāja vairāk nekā 100 000 latu gadā.
Īsi par Raiņa skolas vēsturi. Pirmsākumos Raiņa skola izvietojās dienas skolā Raiņa bulvārī (Rīgas 1. ģimnāzijā), kur mācības varēja organizēt tikai vakaros. 1968. gadā skola pārcēlās uz Grēcinieku ielu, kur mācības notika divās maiņās (dienā un vakarā). Bet 1985. gadā vakarskola pārcēlās uz Ģertrūdes ielu 32.
Piektdien, 30. oktobrī, pārvākšanas darbi bija beigušies, ko skolas kolektīvs atzīmēja ar atvadu pasākumu. Notika skolēnu gājiens uz jauno mītni. Jaunās skolas aktu zālē skolas direktors Juris Šmits nodeva zvērestu un izdalīja pateicības diplomus čaklākajiem skolēniem, kas piedalījās pārvākšanās darbos.
 

 
Ilggadīgajai Raiņa skolas matemātikas skolotājai Veltai Zakenfeldei, kas māca arī nedzirdīgos skolēnus, pašreizējā skola ir ceturtā. Viņa sāka strādāt 1948. gadā ēkā Raiņa bulvārī. Viņa par šo jauno skolas vietu atceras: „Kad man bija 7 gadi, kārtoju iestājeksāmenu uz 1. klasi tieši šajā skolā. Toreiz tā bija K. Barona pamatskola – viena no labākajām Rīgā. Vecāki vēlējās mani iekārtot šajā skolā, bet neizturēju konkursu – eksāmenā dabūju trijnieku. Mans pirmais trijnieks. No visām 3 skolām, kurās esmu strādājusi, vieta Raiņa bulvārī man sirdij vistuvākā, jo pati tur mācījos, pēc tam strādāju.”
 
 
Raiņa skolas direktors Juris Šmits par pārmaiņām komentē: „Ēka K. Barona ielā 71 ir ļoti laba, tas ir pašvaldības īpašums. Tiesa, pārvākšanās process bija sasteigts, situācija ir sarežģīta, bet domāju, ka perspektīvā būs labi. Jaunajā vietā ir pietiekami lielas, plašas telpas, skolēnu skaits arī apmierinošs, kaut arī tam ir tendence samazināties. Mācību gads strauji iesācies ar lielām pārmaiņām. Pārcelšanās bija grūta, tāpēc paldies visiem, arī nedzirdīgajiem audzēkņiem, kas atsaucīgi piedalījās un palīdzēja visos darbos.”
    
 
Novēlēsim, lai Raiņa skolas kolektīvs jaunajā mītnes vietā justos kā savās mājās!
 
Teksts: Ivars Kalniņš
Foto: Juris Grundulis un www.politika.lv
02.11.2009

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas