Search form

20.08.2009

Drukāt

Nedzirdīgo ziņas

  Lai skatītos videoziņas, nepieciešama Adobe Flash Player jaunākā versija, kuru var lejupielādēt šeit.   Par Nedzirdīgo kongresu   Šosestdien, 22. augustā kultūras centrā...

 


Lai skatītos videoziņas, nepieciešama Adobe Flash Player jaunākā versija, kuru var lejupielādēt šeit.

 
Par Nedzirdīgo kongresu
 
Šosestdien, 22. augustā kultūras centrā „Rītausma” notiks Latvijas Nedzirdīgo savienības 17. kongress. Tajā vislielākā vērība tiks pievērsta nākotnei, sagatavojot padziļinātas programmu LNS darbībai turpmākajiem 4 gadiem.
Šo gaidāmo nozīmīgo notikumu komentē LNS prezidents Arnolds Pavlins.
 
Foto: www.lns.lv
 
 
Nedzirdīgo vēstures konference Zviedrijā
 
Zviedrijā, Stokholmā, no 4. līdz 8. augustam norisinājās septītā starptautiskā nedzirdīgo vēstures konference, kas bija veltīta Stokholmas nedzirdīgo skolas 200 gadu jubilejai. Konferences tēma - „Nav vēstures, nav nākotnes” piesaistīja 212 interesentus no trīsdesmit vienas valsts. No Latvijas piedalījās Inese Immure. Klātesošajiem tika piedāvātas 26 lekcijas. Konferencē uzstājas paši nedzirdīgie (bija tikai 3 dzirdīgie lektori).
Lekcijas tika tulkotas trīs valodās: starptautiskajā zīmju valodā, zviedru zīmju valodā un angļu valodā.
Konferences visvecākais lektors, goda profesors Jerkers Andersons, kuram ir jau 80 gadi, atzīmēja, ka nedzirdīgo vēsture ir kļuvusi par atsevišķu daļu no vispārējās vēstures. Nedzirdīgi cilvēki agrāk tika uzskatīti par zemāku, mazvērtīgāku sociālo grupu, arī tagad viņi un zīmju valoda bieži netiek ņemta vērā. Profesors  aicināja nedzirdīgos piedalīties savas nedzirdīgo organizācijas vēstures saglabāšanā – vākt vecos žurnālus, avīzes, programmas, plakātus, sapulces protokolus, fotogrāfijas, vēstules, brošūras, suvenīrus utt.
Konference bija ļoti labi organizēta. To organizēja Zviedrijas nedzirdīgo vēstures biedrība. Nedzirdīgo vēstures konference tiek organizēta reizi trijos gados. Nākamā notiks 2012.gadā Kanādā.
 
Foto: I.Immure
 
 
Kāpostu Māras dienas Valmierā
 
15. augustā valmierieši noorganizēja Kāpostu Māras dienu - latvisko tradīciju pasākumu.
Latviešiem gadā ir 4 Māras dienas, nevis tikai viena pavasarī, kā daudzi  domā. 15. augustā ir vasaras Māra, šo dienu sauc arī par " Jaunās maizes dienu" jo pirmoreiz no labības cep jauno maizi. Vasaras Māru sauc arī par Kāpostu Māru, jo latviešiem daudz ticējumu un rituālu tieši ar kāpostiem.
Tajā pasākumā piedalījās 20 dalībnieki. Viņi bija sadalīti 3 komandās, kuras  sacentās par labākajiem kāpostu ēdieniem.
Sacensības notika tādā veidā, ka lielā bļodā saēvelēja kāpostus un tad 3 komandas no šiem kāpostiem gatavoja salātus.
 
 
Liepājnieki viesojas pie daugavpiliešiem
 
22 cilvēku grupa no Liepājas reģionālās biedrības 15. augustā ieradās pie daugavpiliešiem pieredzes apmaiņā. Viņi iepazinās ar biedrības darbu un cilvēkiem.
Otrajā dienā apskatīja LNS Daugavpils uzņēmumu „Dana”, un pēc tam devās ekskursijā pa pilsētu un apkārtni.
Daugavpilieši plāno viesoties pie liepājniekiem 2011. gadā, kad būs uzcelta biedrības jaunā māja.
 
 
20.08.2006

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas