Search form

20.08.2009

Drukāt

Notikumi Latvijā

  Lai skatītos videoziņas, nepieciešama Adobe Flash Player jaunākā versija, kuru var lejupielādēt šeit.   Par Baltijas vienotības skrējienu   23. augustā aprit 70 gadi kop...

 

Lai skatītos videoziņas, nepieciešama Adobe Flash Player jaunākā versija, kuru var lejupielādēt šeit.
 
Par Baltijas vienotības skrējienu
 
23. augustā aprit 70 gadi kopš Baltijas valstīm traģiskā Ribentropa – Molotova pakta noslēgšanas. Reizē 20. gadadienu svinēs atmodas gadu izcilais notikums -  „Baltijas ceļš”.
Šo notikumu atcerei tiek plānoti dažādi pasākumi un viens no grandiozākajiem būs Baltijas vienotības skrējiens „Sirdspuksti Baltijai”.
Veselu diennakti garā stafete sāksies Tallinā un Viļņā, bet finišēs 23. augusta vakarā pl. 20  Rīgā pie Brīvības pieminekļa, kur notiks svinīgs pasākums ar Valsts prezidenta Valda Zatlera  piedalīšanos.
Igaunijas, Latvijas un Lietuvas vienotības skrējienam visvairāk pieteicās tieši Latvijā - vairāk nekā 7000 cilvēku.
Arī  jūs varat piedalīties skrējienā. Jāpiesakās interneta portālā www.baltijascelam20.lv vai www.draugiem.lv
 
Foto: www.dobele.lv
 
 
Svētceļnieki Aglonā
 
Katru gadu, arī šogad Vissvētākās Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētki sestdien pulcēja daudz ticīgo cilvēku no Latvijas un citām pasaules malām. Vistālāko ceļu uz Aglonu veica 14 studentu grupa no Vācijas pilsētas Minhenes.
Pavisam Aglonā bija ieradušies aptuveni 60 000 svētceļnieku.
Svētkus Aglonā apmeklēja arī augstākās valsts amatpersonas: ministru prezidents  Valdis Dombrovskis un Valsts prezidents Valdis Zatlers.
Premjers Valdis Dombrovskis savā uzrunā atzīmēja, ka viens no galvenajiem valsts atjaunošanas priekšnoteikumiem ir vienotība. Tāda vienotība, kāda pastāv stiprās un ticīgās ģimenēs.
Valsts prezidents savukārt norādīja, ka mūsu sabiedrībā ir iestājies morāles pagrimums, kas brīžiem robežojas gan ar bezatbildību, gan visatļautību.
Romas katoļu baznīcas kardināls Jānis Pujats savā uzrunā tautai uzsvēra, ka Saeimā ir jābūt pašiem labākajiem tautas pārstāvjiem.
 
Foto: www.turisms.latgale.lv
 
 
V. Zatlera vizīte Azerbaidžānā
 
Pagājušajā nedēļā valsts prezidents Valdis Zatlers ieradās darba vizītē Azerbaidžānā un tikās ar tās prezidentu Ilhamu Alijevu. Viņi atzīmēja, ka starp abām valstīm pastāv veiksmīga ekonomiskā sadarbība.
Abu valstu uzņēmēji interesējas par tālāko sadarbību tādās jomās kā pārtikas rūpniecība, informācijas tehnoloģijas, tūrisma nozare, aviācija un banku sektors.
Prezidenti savās sarunās pievērsās arī sadarbībai ES Austrumu partnerības programmā, enerģētikas attīstībai un iesaistei NATO operācijās.
Latvijas prezidents augstu novērtēja šā gada jūlijā noslēgto līgumu par gāzes vada Nabucco būvniecību, jo tas paplašinās gāzes piegādi visai ES. Tas veicinātu enerģētisko drošību.
 
Foto: www.diena.lv
 
 
20.08.2009.

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas