Search form

15.01.2015

Drukāt

Valmieras skola vēlas savu sporta centru, pašvaldība neatbalsta

Photo

Valmieras pilsētas pašvaldības ārkārtas domes sēdē (pērnā gada 29.decembrī) apstiprinātas pilsētas ilgtspējīgas attīstības stratēģijas un programmas 2015.-2030.gadam, bet Valmieras vājdzirdīgo bērnu skolas iecere par sporta zāles un rehabilitācijas centra celtniecību tajās nav iekļauta.


"Ir būts un lūgts, pierādīts publiskajās apspriedēs un personīgi par šo objektu celtniecības nepieciešamību. Bet nekā. Apspriedēs saprata, pierakstīja. Tagad gaidām paskaidrojumu par neiekļaušanu," tā rakstīts portāla Valmiera24.lv publicētajā ziņā.

Valmieras pilsētas pašvaldība tuvākajā laikā neredz iespējas nodrošināt tik apjomīgas būves celtniecību pie atsevišķas izglītības iestādes, jo uzskata, ka "šobrīd Valmierā ir plašas iespējas izmantot gan kvalitatīvus sporta, gan arī rehabilitācijas pasākumus un pilsētā vairāk nepieciešama esošo sporta zāļu paplašināšana un renovācija vairākās skolās, kurās mācās 600-700 skolēni katrā. Pavisam drīz pilsētā tiks uzsākta jauna, starptautiskām prasībām atbilstoša peldbaseina izbūve, kurā plānots piedāvāt arī rehabilitācijas pakalpojumus."

Sporta skolotāja Ligita Vasiļjeva sarunā ar Valmiera24.lv norāda: lai gan sporta stundas tiek organizētas arī pilsētas Olimpiskā centra telpās un Valmieras 5.vidusskolas sporta zālē, visbiežāk audzēkņi sporto āra apstākļos, pielāgotā vingrošanas telpā skolas aktu zālē un telpu pārslogojuma gadījumā – arī foajē.

L.Vasiļjeva min: "Man kā sporta skolotājai ir svarīgi ne tikai bērniem novadīt sporta stundu, bet īstenot speciālo izglītību, kas nozīmē stundās mācīt atpazīt sporta piederumus un apgūt sporta spēļu noteikumus zīmju valodā."

Uz jautājumu, vai sporta zāli un rehabilitācijas centru iespējams izveidot kādreizējās sporta zāles ēkā, skolas direktors Tauriņš atbild: "Ēka ir nolietojusies un vairs nav droša, šobrīd ir jautājums par ēkas nojaukšanu. To renovējot, mēs neko neiegūsim. Ieguldīt līdzekļus nepiemērotās telpās – tas nav risinājums. Sporta zāles un rehabilitācijas centra celtniecība ir tikai laika jautājums. Tas var notikt, ja dabūsim finansējumu no valsts vai Eiropas Savienības… Diemžēl pilsētas attīstības plānā atbalsts neparādās."

Skaidrojot par nepieciešamo atbalstu no pašvaldības, Tauriņš norāda: „Paldies pašvaldībai par skolas teritorijas paplašināšanu, kas paredzēta attīstībai, taču nejūtam tās vēlmi tālāk atbalstīt mūsu ieceres.”

Šobrīd VVBIVS-AC kopumā mācās 144 audzēkņi no visas Latvijas, 15 no viņiem dzīvo Valmieras pilsētā un apkārtējos novados. 2014. gadā izglītības iestādes finansējums bija 1 257 634,73 eiro, un tas ir 70-75% no paredzētā; izmaksas uz vienu bērnu – 8919 eiro, līdz ar to skolai ļoti grūti segt izglītības iestādes uzturēšanas izdevumus un pedagogu darba samaksu.

 Plašāku informāciju lasiet šeit.

 

Sagatavoja: LNS Informācijas centrs 
Foto: Valmiera24.lv
 


Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas