Search form

27.02.2015

Drukāt

Tur, kur vienmēr uzsnieg visagrāk un nokūst visvēlāk

Šoreiz ar daudzu biedru piekrišanu un atbalstu mēs, alūksnieši, izlēmām dzīt prom ziemas miegu, dodoties laukā – pie dabas, un nosvinēt pavasara svētku gaidības pierobežā, Pededzē.


Atvadas no ziemas un pavasara gaidīšanu dažkārt mēdz saukt arī par Masleņicu. Šos svētkus svin septiņas nedēļas pirms Lieldienām. Pededzē, kur ieradāmies, tos svin jau vairāk nekā 40 gadus. Šajā dienā pagasta centrā sabrauc saimnieki ar izpušķotiem zirgu pajūgiem, notiek tradicionālās spēles ar dziesmām un jokiem, mūziku un salmu lelli Masļonu, kuru vēlāk sadedzina ugunskurā. Ticējums vēsta, ka tādējādi tiek veicināta labības lauku ražība. Skatītāji pēc liesmas augstuma un degšanas ātruma pareģoja gaidāmo laiku.

Mūsu puiši izmēģināja kāpšanu stabā, alus sūkšanu ar salmiņu, pavizinājās zirga pajūgos, ēda pankūkas un skatījās koncertu. Dejotāju tērpos mijās visu košo krāsu gamma, visapkārt valdīja smaidi, jautrība….

Apskatījām arī vietējo etnogrāfisko muzeju. Daudziem redzētais atgādināja senaizmirstas lietas no bērnības lauku mājām.

Mazliet saguruši, bet guvuši pozitīvas emocijas devāmies atpakaļ uz Alūksni. Mēs tagad skaidri zinām, ka šogad pavasaris pienāks ar mūsu palīdzību!

 

Teksts: Ritma Egle
Foto: Airita Krasnā un Anita Ceple
 


Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas