Search form

26.08.2015

Drukāt

Pļaviņieši nosvin 60 gadus (foto)

Pļaviņu RB ir visjaunākā no visām LNS biedrībām, un tomēr arī tai nupat apritējuši 60 gadi. Uz šo vēsturisko notikumu 22. augustā saradās visu pārējo biedrību vadītāji, kā teica Pļaviņu RB priekšsēdētājs Ainārs Osmanis – brāļi un māsas.


Jubilejā piedalījās arī LNS prezidents Edgars Vorslovs un vietējās pašvaldības pārstāvji: Pļaviņu novada sociālā dienesta vadītāja Valentīna Babre un Pļaviņu novada Aiviekstes pagasta pārvaldes vadītāja Giedre Zvirgzdiņa.

 

 Ainārs Osmanis sākumā atgādināja biedrības vēsturi –  to, kā pirmsākumos kopā sapulcējās 13 apkārtnē dzīvojošie vietējie nedzirdīgie un 7. augustā nodibināja savu biedrību. Viņš pieminēja zīmīgākos notikumus biedrības dzīvē. Vieni no interesantākajiem bija nedzirdīgo lauksaimnieku salidojumi, kas notika 1965., 1967. un 1969. gadā. Savukārt  2003. gadā biedrība pārcēlās uz jaunām telpām 1. Maija ielā, kur atrodas vēl šobrīd.

Pļaviņieši bija sagatavojuši informatīvu stendu par savas biedrības vēsturi, un to ar interesi aplūkoja daudzi no pasākuma 50 dalībniekiem.

Uz jubileju no Rīgas, kur dzīvo pašlaik, atbrauca arī Pļaviņu RB ilggadējā priekšsēdētāja Ona Jāņkalne (agrāk Grigoroviča), kura biedrību vadīja 22 gadus no 1966. līdz 1988. gadam.

Vairāk foto šeit. Plašāk lasiet septembra „Kopsolī”.

 

Teksts: Zigmārs Ungurs
Foto: Lauris Rūrāns


Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas