Search form

21.09.2015

Drukāt

No Britu nedzirdīgo asociācijas (BDA /Skotija) ziņojuma: oficiāli atzīta zīmju valoda (video)

Photo

17. septembrī noticis vēsturisks pagrieziens britu zīmju valodas (BSL) attīstībā – Skotijas Parlamentā iesniegtais likumprojekts par tās atzīšanu ar likumu ir saņēmis atbalstu. Pateicoties nedzirdīgo organizācijas, daudzu ieinteresēto privātpersonu un nedzirdīgo kopienas partnerībai, panākts šāds ievērojams sasniegums.


Pēc likumprojekta galīgās oficiālās apstiprināšanas Apvienotās karalistes līmenī tas kļūs par Skotijas Parlamenta Aktu (likumu), kas būs pamatā Noteikumu izstrādei BSL attīstības nacionālā plāna izstrādei un visam turpmākam darbam ar valsts atbalstu šajā jomā.

BDA /Skotija īpaši pateicas Skotijas Parlamenta deputātam, Izglītības un kultūras komitejas loceklim Markam Grifinam*  par veiksmīgo lobēšanas procesu sadarbībā ar Skotijas  Parlamentu un valdību atzīšanas un atbalsta panākšanā britu zīmju valodai (BSL /Skotija), lai īstenotu  BDA galveno mērķi –  vienlīdzību zīmju valodai caur likumdošanu.

Ļoti veiksmīga izrādījās viņa ideja par nedzirdīgo kopienas Facebook grupas izveidošanu  BSL (Skotija) aizstāvībai. Tā  efektīvi darbojās, zīmju valodā sistemātiski apziņojot un aktivizējot  nedzirdīgo kopienas biedrus.

Saņemtais atbalsts no Parlamenta mudina virzīties uz priekšu, turpināt arī sadarbību ar Skotijas valdību.

Parlamenta lēmums šo dienu iezīmē kā ļoti svarīgu Skotijas nedzirdīgo kopienai, tās valodai un kultūrai nākotnē, kas vieno nedzirdīgo kopienu Skotijā,  stiprina tās piederības skaistumu un garu,  mudina strādāt vēl labāk un saglabāt to, kas iegūts. Tā ir diena, lai atcerētos šo guvumu kā dārgumu!

*Marks Grifins (29) ir deputāts Skotijas Parlamentā no Darba partijas Viņš ir jaunākais cilvēks, kurš jebkad ievēlēts Skotijas Parlamentā. Darbojas Izglītības un kultūras komitejas deputātu grupā, un, liekot lietā savas zīmju valodas zināšanas, lobē arī nedzirdīgo cilvēku intereses. Viņš panācis, ka grupa izstrādā likumprojektu par britu zīmju valodas (BSL/Skotija) oficiālu atzīšanu, un   Skotijas valdība to principā atbalstījusi. 

 

 

Sagatavoja: Ilze Kopmane


Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas