Search form

21.09.2015

Drukāt

Nedzirdīgie jaunieši melodeklamē Doma laukumā (foto)

19. septembra dienas vidū Doma laukumā notika īpašs publisks pasākums – zibakcija „Vai tu mani dzirdi?”, veltīts zīmju valodas popularizēšanai. Tajā saradās 14 nedzirdīgo jauniešu grupa vienādi noformētos violetos kreklos ar Latvijas Nedzirdīgo savienības (LNS) logo, roku attēlu, uzrakstu „Sazinos zīmju valodā” un zīmju valodas alfabētu.


Mūzikas pavadījumā viņi izpildīja divas nedzirdīgo sabiedrībā pazīstamas dziesmas – Vai tu mani dzirdi?” un Tikai tā”. Pēc tam jaunieši klātesošajiem akcijas vērotājiem – pašmāju cilvēkiem un ārzemju viesiem izdalīja lapiņas ar zīmju valodas alfabētu.

Pasākumu vēroja arī LNS prezidents Edgars Vorslovs un viceprezidente Sandra Gerenovska: “Ideja man radās, kad gatavoju Nedzirdīgo nedēļas programmu. Aicināju talkā Ivaru, lai kontaktējās ar jauniešiem, kuri izpildītu melodeklamācijas. Strādāja komandā Brigita Lazda (zīmju valoda un kustības) un jaunieši. Paldies visiem! Manuprāt, izdevās! Varbūt šī akcija kļūs par tradīciju reizi gadā…”

Vairāk foto šeit.

Brigita Lazda, LNS Rehabilitācijas centra Sociālās rehabilitācijas nodaļas vadītāja: „Mani ļoti iepriecināja šis jauniešu publiskais iznāciens Doma laukumā. Jauniešu grupa pasākuma Ivara Kalniņa vadībā paveikusi lielisku darbu. Paldies par paveikto darbu visiem, kas piedalījās tā sagatavošanā. Tas bija izdevies un atstāja vislabāko iespaidu uz skatītājiem,  varēja pārliecināties par mūsu zīmju valodas izteiksmīgumu.”

UZZIŅAI!

*Zibakcija (tulkots no angļu „flashmob”) ir cilvēku grupas pēkšņa kopā sanākšana un kādas noteiktas darbības ātra paveikšana, lai pievērstu notikuma vietā esošās sabiedrības uzmanību, ar kaut ko pārsteigtu vai radītu tās ieinteresētību. Pēc tam  grupa ātri izklīst.

Šādas momentakcijas sākās ASV ap 2003. gadu un ātri izplatījās visā pasaulē, nonākot arī Latvijā.  Bet pirmā LNS jauniešu zibakcija notika 2011. gada  20. maijā lielveikalā Galerija Centrs un Stacijas laukumā – arī tad zīmju valodā tika izpildīta dziesma „Vai tu mani dzirdi?”.

Sagatavoja: LNS Informācijas nodaļa
Foto: Juris Grundulis


Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas