Search form

25.09.2015

Drukāt

Dienas centra “Rītausma” klienti Latgales ceļos – no lellēm līdz bazilikai un Velnezeram

16. septembrī Dienas centra klienti devās ekskursijā uz Latgali. Par to vislielākais paldies Dienas centra vadītājai Diānai Zālamanei – Leitei.


 

 Ekskursija bija ļoti labi pārdomāta. Apskatāmajos objektos klientus laipni sagaidīja iepriekš sarunāti gidi un zinoši pavadoņi. Liels paldies ir arī mūsu tulkam Andrim Ķirsonam par tulkošanu zīmju valodā. Paldies autobusa šoferim, kurš bez maldīšanās prata piebraukt pie skaistākajiem objektiem īstajā laikā un vietā.

Mazliet par to, kur mēs bijām un ko redzējām. Kā pirmo objektu skatījām Leļļu karaļvalsti Preiļos. Varējām apskatīt Jeļenas Mihailovas fantāzijas un roku darba rezultātu. Gada laikā tiek izgatavotas 150 lelles. Vairāki mūsu grupas dalībnieki  iejutās karaļa galma personāža lomās.

 

Tālāk devāmies uz Aglonas baziliku. Aplūkojām to gan no iekšpuses, gan ārpuses. Aizgājām līdz vienam no visvecākajiem un populārākajiem Latgales svētavotiem.

Tālāk devāmies uz dabas liegumu Čertoku jeb  Velnezeru. Par šo ezeru iedzīvotāji zina stāstīt daudz nostāstu. Ezera apkārtnē nekad neesot dzīvojuši cilvēki, jo tie tur vienkārši nespēj ilgstoši uzturēties. Čertoka apkārtnē cilvēki bieži nomaldās un nemaz to neatrod. Pēc vietējo iedzīvotāju nostāstiem, tajā nedrīkst peldēties, jo var noslīkt;  no ezera tiek izstarota negatīva enerģija utt. Ezers atkarībā no laikapstākļiem maina krāsu. Visiem, tur esot, patiešām radās  sirreāla ( ārpus laika un vietas) sajūta.

 

Mēs, Dienas centra darbinieki, jutāmies iepriecināti un gandarīti, ka izdevās šāds labs brauciens.

 

Sigita Ķikure


Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas