Search form

25.09.2015

Drukāt

Uzmanības centrā – nedzirdīgo dzimtā zīmju valoda

Nedzirdīgo nedēļas ietvaros divas dienas – 22. un 24. septembrī visiem interesentiem bija iespēja iepazīties ar nedzirdīgo cilvēku dzimto – zīmju valodu, piedaloties izzinošā nodarbībā “Ievads zīmju valodā”.


Pasākumu vadīja LNS Rehabilitācijas centra Zīmju valodas attīstības nodaļas vadītāja Lilita Janševska  un darbinieces, kas sniedza prezentāciju par zīmju valodas izcelsmes vēsturi, attīstību, tās  vietu mūsdienu valodu vidū un nozīmi nedzirdīgo dzīvē, praktiski demonstrējot tās pielietojumu. Dalībnieki mācījās zīmju alfabētu, daktilēja savus vārdus, apguva dažādu priekšmetu apzīmējumus.

 

Apmeklētāju vidū bija gan dzirdīgi, gan nedzirdīgi interesenti – pieaugušie un arī audzēkņi no Rīgas Internātvidusskolas  bērniem ar dzirdes traucējumiem.

Atgādinām, ka šogad, atzīmējot Nedzirdīgo dienu, Pasaules nedzirdīgo federācija akcentējusi galveno uzmanību uz zīmju valodas nozīmi, tās lomu izglītības, kultūras un sabiedrisko procesu pieejamības nodrošināšanā nedzirdīgajiem cilvēkiem, īpaši bērniem jau agrīnā vecumā.

 

Sagatavoja: LNS Informācijas nodaļa


Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas