Search form

29.09.2015

Drukāt

Cēsīs daudz redzējām un labi atpūtāmies

12.septembrī Rīgas biedrība organizēja ekskursiju uz vienu no vecākajām pilsētām Latvijā - Cēsīm. Ceļš mums garš un saraksts ar apskates vietām - arī!


Cēsīs vispirms apmeklējām Maija parku, kur savu mājvietu atradis melno gulbju pāris no Lisabonas. Tie iemantoja mūsu neviltotu apbrīnu, un katrs gribēja nofotografēt šos cēlos putnus…

Tālāk devāmies uz Cēsu pils kompleksu, kas atrodas pašā pilsētas centrā. Tur nelielā teritorijā izvietoti vairāki unikāli dažādu vēstures laikmetu liecinieki.

Paēdām pusdienas Cēsu pils parkā pie  paša ezera un pēc tam gājām apraudzīt Cēsu Kristus Apskaidrošanas pareizticīgo baznīcu, pašā kalna virsotnē, lai pateiktos par skaisto dienu!

Tālāk mūsu ceļš virzījās pa Rīgas ielu uz Rožu laukumu, kas reiz bijis  Cēsu pilsētas centrālais laukums, saukts arī par Tirgus laukumu. Tikai no 20. gadsimta 40.gadiem tas pazīstams kā Rožu laukums.

Senos laikos laukumā ierīkots arī soda stabs un aka – to vietā pašlaik atrodas tā sauktais ķīniešu namiņš. Apskatījām arī Cēsu Jauno pili, no kuras torņa paveras plašs skats uz pilsētas panorāmu. 

Un tad brīvais laiks - tur nu katrs gāja, kur acis un vēders lika…

Pabarojuši savas emocijas un vēderus, devāmies mājup uz Rīgu. Tomēr vēl kādai skaistai vietai starp Cēsīm un Siguldu pabraukt garām bija neiespējami.

Mūs apstādināja Ieriķos esošais Melderupes ūdenskritums un iespaidīgās ūdensrata dzirnavas. Te laiks apstājās, vērojot brīnišķīgu floristikas kompozīciju.

Tas bija jauks finišs piesātinātai dienai, kurā mēs "restartējāmies" jaunai darba nedēļai.

 

 

Teksts un foto: Anita Grahoļska


Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas