Search form

30.09.2015

Drukāt

Valmierieši iepazīstas ar "Dzintarsētas" braucamrīkiem un strausiem

Pateicoties Valmieras pilsētas domes piešķirtajiem līdzekļiem no ietaupījumiem un pašu līdzdalībai maksājumā, 26. septembrī devāmies ekskursijā uz Mazsalacu. Brauciens notika par godu Nedzirdīgo dienai.


Ieradāmies "Dzintarsētā", kura atrodas bijušā kolhoza "Skaņaiskalns" teritorijā. Tās saimnieka pavadībā piedzīvojām patiešām interesantu dienu.

Vispirms iepazināmies ar autoparku, kurā savākti apmēram 50 braucamrīki, no kuriem  daži pat lietošanas kārtībā. Pārsvarā tur ir padomju laika  automašīnas – ZIM, IŽ-49, Volga, invalīdu vāģis utt., kā arī motocikli. Ir viens auto, ar kuru brauca filmas "Kaukāza gūstekne" aktieri. Katrai transportlīdzeklim ir sava vēsture un piedzīvojumi. Pašreiz saimnieks restaurē angļu sporta automašīnu "Spartan".

Tālāk devāmies pie saimnieka hobija – Āfrikas melnkaklu strausiem. Uzzinājām interesantu informāciju par strausu audzēšanu, ēšanas paradumiem, uzvedību un pat kurioziem. Strausi dzīvo ilgu mūžu – līdz pat 80 gadiem, var attīstīt ātrumu 70 km/h. Izrādās, ka pat -30 grādu sals viņiem nekaitē.

Degustācijā ēdām strausu olu omleti. Garšīga! Viena ola maksā 30 – 40 eiro. Gaidot omleti, puiši turpat baseinā makšķerēja zivtiņas pusdienām kaķim!

Mīļš paldies Ivetai Lācei – Miezītei par ekskursijas organizēšanu.

 

 

Teksts: Līga Immure
Foto: Igors Kurzenkovs


Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas