Search form

28.04.2016

Drukāt

Jauniešu panākumi Bērnu teātru festivālā Valmierā

22. – 23. aprīlī Valmieras Viestura vidusskolā notika 9. LATVIJAS BĒRNU UN JAUNIEŠU TEĀTRU FESTIVĀLS "...UN ES IEŠU UN IEŠU!" ar pustūkstoti dalībnieku no visas Latvijas.


Skatītājiem intensīvā 2 dienu programmā bija iespēja noskatīties 30 iestudējumus, to vidū arī Raiņa vakarskolas integratīvās grupas “ALIAS” un Rītausmas deju grupas jauniešu iestudēto muzikālo izrādi “Līgavu medības”.

Aktieru sniegumu vērtēja profesionāla žūrija – Valmieras Drāmas teātra aktrise Ilze Pukinska, režisore un dramaturģe Krista Burāne, Valsts izglītības satura centra vecākā referente Dace Jurka, režisors un aktieris Valdis Lūriņš, kā arī Valmieras Viestura vidusskolas absolvents un kādreizējais skolas teātra “Sprīdītis” režisors Atis Rozentāls.

Profesionāļu vērtējumu par katru izrādi skolu režisori varēja uzzināt kopīgās sarunās katras festivāla dienas beigās. Savukārt 14 jauniešu žūrijas pārstāvji noslēgumā katram kolektīvam sniedza balvu un Atzinības rakstu īpašā nominācijā.

Kā gāja mūsējiem? Mums visiem par lielu prieku gan lieli, gan mazi skatītāji mūsu izrādi uzņēma ļoti sirsnīgi un atsaucīgi. Daudzi pieminēja, ka izrāde ir ļoti patikusi un skatītāji jutušies aizkustināti, redzot mūsu jauniešu enerģiju un savstarpējo draudzīgumu dzirdīgo un nedzirdīgo starpā. Varbūt tāpēc mūsu kolektīvs no jauniešu žūrijas saņēma atzinību par saliedētāko aktieru ansambli.

Arī profesionāļu žūrija daudz labu vārdu teica par sirsnīgo un enerģisko spēli, skaisto zīmju valodu un mūziku, kā arī par radošo darbu ar priekšmetiem. Režisors Valdis Lūriņš īpaši slavēja labi veidoto sižetu un dejas, kas labi iekļāvās izrādes saturā. Izskanēja ieteikums uzmanīties, lai jaunieši nezaudētu dabiskumu un aktierspēle nevienā epizodē nekļūtu pārspīlēta, kā arī tika ieteikts, lai izrādē vairāk spēlē bungas. Ieteikumi ir ļoti labi, centīsimies tos ņemt vērā!

Žūrija iedrošināja kolektīvu šo izrādi parādīt arī lielajā Latvijas skolu labāko teātru parādē Liepājā jūnija sākumā. Esam apņēmušies turp braukt un izrādes finālā skatītājus kārtīgi izdancināt!!!

Paldies visiem skolēniem, pedagogiem, audzinātājiem, draugiem un citiem palīgiem par ieguldīto darbu un atbalstu! Uz tikšanos Liepājā 2. jūnijā!

 

Marika Čerņavska, režisore
 


Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas