Search form

03.10.2016

Drukāt

Pievieno savu parakstu par finansējuma palielināšanu veselības aprūpei

Photo

Lai veselības aprūpes finansējums nākamgad tiktu palielināts vismaz līdz 12% no kopējā valsts budžeta izdevumiem, Latvijas Cilvēku ar īpašām vajadzībām sadarbības organizācija SUSTENTO līdzdalības platformā Manabalss.lv sākusi parakstu vākšanu ar devīzi “Es par 12% veselībai”.


„Akcijas mērķis ir likt valdībai aizdomāties par lēni mirstošo veselības aprūpes nozari – milzīgajām pacientu rindām pie speciālistiem, ierobežoto pieeju izmeklējumiem un plānveida operācijām, valsts apmaksāto medikamentu trūkumu un citām smagām problēmām, kas vairo iedzīvotāju izmisumu un grauj cilvēku ticību valstij kopumā,” uzsver Gunta Anča, Sustento valdes priekšsēdētāja.

Arī Pasaules Veselības organizācija norādījusi, ka veselības aprūpes finansējumam aktuālo vajadzību segšanai Latvijā jābūt vismaz 12% no valsts kopējiem budžeta izdevumiem, taču patlaban tas ir tikai 9,8%.

Lēmumu par iespējamo papildu finansējuma piešķiršanu veselības aprūpei valdība plāno pieņemt septembra beigās. G.Anča uzsver:

 „Ceram, ka mūsu akcija politiķiem liks aizdomāties par nodokļu maksātāju vēlmi redzēt veselības jomu kā nozari, kas valdībai rūp ne tikai vārdos, bet arī darbos.

Tai beidzot ir jaatvēl adekvāts valsts finansējums, nevis maksājumus par veselības aprūpi jāturpina kraut uz iedzīvotāju pleciem, tā skaidri parādot, ka valstij nerūp tās iedzīvotāji,”. „Neprasām nekādus luksus pakalpojumus, bet pašu minimumu, lai cilvēki arī Latvijā veselības jomā saņemtu to pašu, ko jau šodien saņem Igaunijas, Lietuvas, Slovēnijas un citu ES valstu pilsoņi.”

Manabalss.lv savāktos paraksti tiks iesniegti Ministru kabinetā dienā, kad valdība lems par veselības finansējumu nākamajam gadam.

Līdztekus parakstu vākšanai iniciatīvu Es par 12% veselībai popularizēs arī  Facebook kontā, mudinot iedzīvotājus iesaistīties ķēdes akcijā. Ikviens interesents tiek aicināts pats vai kopā ar draugiem, radiem, paziņām uz plaukstas uzrakstīt skaitli 12%, nofotografēt to un foto ievietot publikācijā savā Facebook profilā ar @Sustento un mirkļbirku #espar12%, tādējādi kopīgiem spēkiem rosinot politiķus turēt iepriekš doto solījumu un veselības aprūpei nākamgad atvēlēt vairāk līdzekļu.

75,6 miljonus eiro ilgstošu slimošanu darbspējīgā vecumā; 2,5 miljoni eiro – ārstu speciālistu pieejamības palielināšanai;
2,2 miljoni eiro – kapitācijas naudas pārskatīšana ģimenes ārstiem;  7 miljoni eiro – kompensējamo medikamentu apmaksai u.c.

UZZIŅAI

Latvijas Cilvēku ar īpašām vajadzībām sadarbības organizācija SUSTENTO ir cilvēku ar invaliditāti un pacientu organizāciju apvienība, kurā apvienojušās 47 dažādas nacionālas un reģionālas organizācijas, kopā pārstāvot vairāk nekā 50 000 cilvēku ar invaliditāti un hroniskām slimībām. Organizācijas darbības mērķis ir veicināt vienlīdzīgas līdzdalības iespējas ikvienam sabiedrības loceklim, sekmēt cilvēku ar īpašām vajadzībām tiesību ievērošanu visās jomās, lai nodrošinātu iekļaušanu sabiedrībā.

Nobalsojiet par savu veselību šeit: https://manabalss.lv/12-no-valsts-kopeja-budzeta/show.

 

No Sustento Informācija plašsaziņas līdzekļiem


Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas