Search form

03.10.2016

Drukāt

Starptautiskās tulkotāju dienas moto aicina apvienot pasauli

Photo

No Pasaules nedzirdīgo federācijas (WFD) saņemta ziņa, ka Starptautiskā tulkotāju federācija (FIT) ar lepnumu paziņo par pasākumiem, atzīmējot Starptautisko tulkotāju dienu (30. 09) . Tai izvēlētā tēma 2016. gadam ir “Pasaules apvienošana” – "Connecting Worlds".


Tēmu piedāvājusi ilggadējā FIT dalībniece un spēcīga atbalstītāja – Amerikas Tulku asociācija (ATA), kas apliecina tulka profesijas pārstāvju kopīgo mērķi – veicināt augsti kvalificētu, objektīvu komunikāciju starp cilvēkiem.

Pasaule kļūst arvien vairāk integrēta, un starp cilvēkiem veidojas arvien ciešāka sadarbība, tāpēc it īpaši nepieciešama un svarīgāka nekā jebkad agrāk ir lielāka savstarpējā sapratne starp daudziem sarunu partneriem – rakstniekiem, domātājiem, pētniekiem, politikas veidotājiem, biznesa un zinātnes pārstāvjiem utt.

Kvalificēti tulkotāji, tulki un terminologi stipri spēj ietekmēt dažādu procesu attīstību uzņēmējdarbībā, zinātnē, medicīnā, tehnoloģijā, starptautiskajās tiesības, politikā – praktiski visās jomās cilvēku darbības jomās visā pasaulē, sniedzot patiesu labumu sabiedrībai kopumā un atverot visu pasauli mums visiem.

Šogad Starptautisko tulkošanas dienā var svinēt arī pirmo gadadienu, kopš parakstīts Saprašanās memorands starp Pasaules surdotulkotāju asociāciju (WASLI) un Starptautisko tulkotāju federāciju . Memorands savieno dažādas tulkotāju darbības jomas, līdz ar to arī dažādu kultūru, valodu, uzskatu cilvēkus ar kopīgu mērķi, tostarp arī surdotulkus nedzirdīgajiem un dzirdīgajiem. Tas iezīmē jaunu sākumu, par ko WASLI sniegusi kopīgu vēstījumu ar FIT.

WFD ir gandarīta par arvien ciešāku sadarbību ar WASLI, ko veicina arī šogad WFD izvirzītā un realizētā Nedzirdīgo nedēļas tēma “Ar zīmju valodu es esmu vienlīdzīgs”.

Nedzirdīgo dienas/nedēļas ietvaros tika atzīmēta arī 10. gadadiena, kopš pieņemta Apvienoto Nāciju Organizācijas Konvencija par personu ar invaliditāti tiesībām (CRPD).

Tādējādi Starptautiskajā tulkošanas dienā FIT ar prieku paziņo par tulkotāju, tulku, terminologu utt. asociāciju svarīgo lomu sabiedrības vienošanā visā pasaulē.

 

No WFD materiāliem sagatavoja: Ilze Kopmane
 


Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas