Search form

05.10.2016

Drukāt

Vēl viens jaunums – atklāts zīmju valodas klubiņš

3. oktobra pievakarē LNS centrālajā mītnē Elvīras ielā 19 saradās interesentu grupa 20 dalībnieku sastāvā, kurus vienoja vēlme tuvāk iepazīt zīmju valodu (ZV). Jaunās iniciatīvas autore ir LNS viceprezidente INESE IMMURE. Viņa arī turpmāk vadīs šī kluba nodarbības. Inese skaidro, kā radās šī iecere un kāds ir ZV klubiņa mērķis.


“Uz manu aicinājumu pieteikties šajā interešu grupā atsaucās vairāk nekā trīsdesmit cilvēku, pārsvarā jaunieši. Vēlētos uzsvērt, ka klubiņš iecerēts kā saieta vieta cilvēkiem, kuriem kaut kādā mērā jau ir zināšanas par zīmju valodu, kuri vēlas tās atsvaidzināt; paplašināt un nostiprināt šo savu prasmi, savstarpēji komunicējot. Mūsu klubiņa nodarbības noritēs brīvā gaisotnē, tās nebūs kā vispārīgajos valodu kursos ar stingri noteiktu apmācību programmu.

Šai sakarā visiem interesentiem bez priekšzināšanām vēlos ieteikt vispirms griezties LNS Rehabilitācijas centrā, kur tiek organizēti zīmju valodas apguves maksas kursi no pašiem pamatiem.”

Pirmā – iepazīšanās nodarbība noritēja atraktīvā formā, uz vietas vien nesēžot un, kā skolotāja Inese noteica, – bezskaņas klusumā. Sākumā valdīja neliels apmulsums, bet visi ātri iejutās neierastajā klusuma pasaulē un centīgi pildīja pirmos uzdevumus ZV alfabēta, dažu zīmju un uzmanības piesaistes paņēmienu apguvē.

Noslēgumā klātesošajos jautrību raisīja no bērnības pazīstamā komandu sacensība “Klusais telefons“.

Klubiņa biedri turpmāk sanāks reizi nedēļā – pirmdienās.

 

Sagatavoja: LNS Informācijas nodaļa


Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas