Search form

19.10.2016

Drukāt

Vērienīgais Baltijas Nedzirdīgo jauniešu festivāls noticis! (video, foto)

Baltijas nedzirdīgie jaunieši šogad tikās savā otrajā festivālā. 15.oktobrī KC “Rītausma” veidojās ļoti gara rinda pie ieejas šajā pasākumā. Tas bija tāds ļaužu pieplūdums, ka pietrūka vietas, kur likt mēteļus. Bija ieradušies apmeklētāji ne tikai no Baltijas, bet arī no citām Eiropas valstīm.


Baltijas Nedzirdīgo jauniešu festivāls pirmoreiz notika 2014. gadā Lietuvā, Kauņā, tātad tagad ir otrais. Uz lielo pasākumu ieradās arī LNS prezidents Edgars Vorslovs, Lietuvas Nedzirdīgo asociācijas prezidents Vytautas Pivoras un Igaunijas Nedzirdīgo biedrības prezidents Tiit Papp, kuri uzrunā sveica klātesošos un izteica savu vēlējumu festivāla sekmīgai norisei. Atklāšanas ceremonijā uz ekrāna tika demonstrēta dažādu nedzirdīgo slavenību novēlējumi no dažādām pasaules valstīm.

LNS Jauniešu centra vadītājs Kristaps Legzdiņš, Lietuvas Nedzirdīgo jauniešu organizācijas prezidente Monika Paula un Igaunijas Nedzirdīgo jauniešu asociācijas prezidente Merlin Puss novēlēja visiem jauniešiemlabi aizvadīt festivāla dienu, kā arī vakara daļā sniedza savu kopvērtējumu visa festivāla laikā.

Festivāla programma bija daudzveidīga, abās zālēs uzstājās 15 nedzirdīgie lektori no dažādām valstīm par aktuālām tēmām, savu pieredzi. Viss “Rītausmas” pirmais stāvs bija pilns ar interesentiem par dažādām tēmām. Darbojās arī bērnu stūrītis, foajē varēja aplūkot arī mākslas darbu izstādi.

Festivāla atklāšanas un noslēguma ceremonijas vadīja pašmāju jaunieši Lilita Logina un Varis Salmiņš. Vakara daļā uz ekrāna tika parādīti videoklipi – dažādi kuriozi, kā arī pārsteigumi: Latvijas nedzirdīgo jauniešu dejas no "Rītausmas", indiešu dejas, ielu vingrotāju dejas no "Street Warriors" un dejas ar gaismu no "Dreatteam dance". Pārsteigums bija vēl: 3 lielas tortes un katrai tortei savs karogs – Latvijas, Lietuvas un Igaunijas.

Tiekamies 2018.gadā Igaunijā!

Pēc apmeklētāju atsauksmēm, pasākums izdevās grandiozi, par spīti lielajam apmeklētāju skaitam. Milzīgs paldies 28 brīvprātīgajiem no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas. Mēs esam patiesi gandarīti par paveikto darbu!

Plašāk par šo pasākumu varēsiet uzzināt “Kopsolī” novembra numurā.

Vairāk foto šeit.

 Dažādu nedzirdīgo slavenību novēlējumi

 

Sagatavoja: Lilita Logina un Ivars Kalniņš
Video: Kristaps Štelmahers
Montāža: Kristaps Legzdiņš
Foto: Anita Grahoļska un Edgars Celmiņš
 


Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas