Search form

19.01.2010

Drukāt

Jaunieši piedalās Eiropas Nedzirdīgo jauniešu savienības Ģenerālā asamblejā (09.10.)

1. – 4. oktobrī Amsterdamā, Nīderlandē notika Eiropas Nedzirdīgo jauniešu savienības (EUDY) Ģenerālā asambleja, kurā piedalījās 43 delegāti no 23 Eiropas valstīm. Šajā starptautiskajā pasākumā pi...

1. – 4. oktobrī Amsterdamā, Nīderlandē notika Eiropas Nedzirdīgo jauniešu savienības (EUDY) Ģenerālā asambleja, kurā piedalījās 43 delegāti no 23 Eiropas valstīm. Šajā starptautiskajā pasākumā piedalījās arī Latvijas Nedzirdīgo jauniešu organizācijas (LNJO) viceprezidente Karīna Beisone – Kuzmina un valdes locekle Monta Bluķe, pārstāvot Latviju. Abas bija šīs asamblejas oficiālās delegātes.
Uz Amsterdamu devās arī LNJO valdes locekles Aļona Udovenko un Ieva Valdmane kā šī Eiropas līmeņa pasākuma vērotājas kopā ar citiem pārstāvjiem no dažādām pasaules valstīm, tostarp no ASV, Venecuēlas, Meksikas u.c.

Ģenerālā asamblejas galvenie kārtības jautājumi bija statūtu grozījumu apstiprināšana un valdes vēlēšanas. Tā kā savienībai ilgstoši nav bijusi pastāvīga mītne, bet asambleja nolēma, ka turpmāk tā būs Briselē, Beļģijā. Tika spriests arī par savienības mājaslapu – notiks būtiskas izmaiņas, tajā ievietos vairāk vizuālās informācijas (zīmju valodā). Pilnīgs jaunums – EUDY nolēma ieviest ikgadējo iemaksu no visām dalībvalstīm (70 eiro no attīstītām valstīm, bet no mazattīstītām valstīm, ieskaitot Latviju – 30 eiro). Akceptēti arī plānotie starptautiskie pasākumi. 
 
Pirmajā dienā nedzirdīgais Eiropas Parlamenta deputāts Adams Kosa (Ungārija) klātesošos iepazīstināja ar parlamenta darbu.
 
Par EUDY prezidentu atkārtoti ievēlēts Jenny Nilsson (Zviedrija), bet valdē: Philippa Merricks (Anglija), Katarina Jalcova (Slovākija), Dennis Hoogeveen (Nīderlande).
LNJO ir Eiropas Nedzirdīgo jauniešu savienības locekle kopš 2004. gada.
 
Plānotie starptautiskie pasākumi:
2010. gada 23. – 30. jūlijā – EUDY bērnu (10 – 12 gadu vecuma) nometne Itālijā;
2010. gada 7. – 18. jūlijā – EUDY jauniešu (18 – 30 gadu vecuma) nometne, kā arī EUDY Ģenerālā asambleja Šveicē;
2011. gadā – EUDY seminārs un Ģenerālā asambleja Spānijā;
2011. gadā – EUDY junioru nometne Francijā.
Plašāka informācija par Eiropas Nedzirdīgo jauniešu savienību: www.eudy.info
 
 
Teksts: Ivars Kalniņš
Foto: Monta Bluķe

09.10.2009.

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas