Search form

27.11.2009

Drukāt

Latvijas nedzirdīgo olimpiskā komanda izlido uz Taibeju (03.09.)

  Šodien, 3. septembrī, uz Taibeju izlido Latvijas nedzirdīgo olimpiskā komandas pārstāvji, lai piedalītos 21. Nedzirdīgo Olimpiskajās spēlēs. Kā pastāstīja olimpiskās komandas vadītāja Liene...
 
Šodien, 3. septembrī, uz Taibeju izlido Latvijas nedzirdīgo olimpiskā komandas pārstāvji, lai piedalītos 21. Nedzirdīgo Olimpiskajās spēlēs.
Kā pastāstīja olimpiskās komandas vadītāja Liene Kleina – Brūvere, ceļā būs jāpavada 23 stundas. Vispirms lidmašīna lidos uz Prāgu, tad tālāk uz Amsterdamu un no turienes uz Taibeju.
Mūsu valsti pārstāvēs pieci sportisti: vieglatlētikā Māris Grēniņš, Jānis Smons un Alnis Kuļikovs, cīņas mākslā teikvando – Laura Gaile, peldēšanā – Aleksejs Smirnovs.
 
 
No kreisās: Laura Gaile, Alnis Kuļikovs, Jānis Smons, Aleksejs Smirnovs un Māris Grēniņš.
 
Sportisti pirms izlidošanas sniedza nelielu interviju.
Laura Gaile „Man ir liels uztraukums par gaidāmajām sacensībām. Gribētos iegūt kādu medaļu. Nezinu, vai izdosies, jo ir liela konkurence. Mana starta diena ir 7. septembrī. Uz vietas būs izloze, kurā noteiks, ar ko man būs jācīnās. Vecāki mani ļoti atbalsta, un visi kopā ceram, ka uzvarēšu pirmajā cīņā, lai var tikt pusfinālā”.
Māris Grēniņš „Olimpiskās spēles – tas ir liels notikums katra sportista dzīvē. 7. septembrī man paredzēts kvalifikācijas skrējiens 100 m distancē, 8. septembrī – 100 m skrējiena pusfināls un jākvalificējas tāllēkšanas sacensībām. Savukārt 9. septembrī notiks fināls gan 100 m skrējienā, gan tāllēkšanā. 11. septembrī jāpiedalās 110 m barjerskrējiena 1. kārtā, 12. septembrī paredzēts fināls trīssoļlēkšanā un 110 m barjerskrējienā. Esmu trenējies smagi un katru dienu, tāpēc ceru uz tiem labākajiem rezultātiem, īpaši 110 metru barjerskrējienā. Karstais laiks turienes laiks ir izaicinājums mums eiropiešiem, bet formāli visiem sportistiem apstākļi ir vienādi.”
Alnis Kuļikovs – „ Esmu priecīgs par iespēju būt olimpiskajās spēlēs un pie reizes apskatīt tālo, eksotisko valsti. 7. septembrī piedalīšos lodes grūšanas sacensībās. 9. septembrī notiks  kvalifikācija diska mešanas sacensību finālam un 11. septembrī – finālsacensības diska mešanā. Gribētos tikt pirmajā astotniekā, bet redzēs, kā ies, jo konkurence liela – 27 dalībnieki. Vēl jāņem vērā, ka augusta trenējos bez treneres, jo viņa bija atvaļinājumā. Mans mērķis ir sasniegt labus rezultātus diska mešanā.”
Aleksejs Smirnovs uz Taibeju brauc jau otro reizi. Pirms 2 gadiem viņš tur piedalījās Nedzirdīgo pasaules čempionātā un zināja teikt, ka Taibejā gandrīz katru dienu ir lietus un ap 30 grādu liels  karstums.  „ Esmu uztraucies. Vasarā nesanāca kārtīgi trenēties, jo baseini bija slēgti. Lai sevi uzturētu fiziskā formā, nodarbojos ar skriešanu un fiziskiem vingrinājumiem. Tikai no 27. augusta, kad atvēra baseinu, atsāku intensīvus treniņus peldēšanā. Startēšu divās distancēs peldēšanā uz muguras - 100 m un 200m, kā arī  50, 100 un 200 metru brīvā stila distancē. Sacensības šajās distancēs notiks 8. – 9. septembrī un 11. – 13. septembrī. Arī es ceru uz labiem rezultātiem.”
Jānis Smons ir vienīgais sportists no šīs komandas, kas Olimpiskajās spēlēs piedalās otro reizi. Arī viņš, tāpat kā M. Grēniņš, ir smagi trenējies, pat sestdienās un svētdienās. „ Priecājos, ka tieku šajās spēlēs. Startēšu 8. septembrī, kad notiks kvalifikācijas sacensības tāllēkšanā. Ceru, ka tikšu finālā, kas notiks 9. septembrī. 12. septembrī piedalīšos trīssoļlēkšanas sacensībās. Iepriekšējās olimpiskajās spēlēs, kas notika Austrālijā, trīssoļlēkšanā ieguvu 8. vietu. Tagad ceru uz kādu medaļu, bet redzēs, kā tur veiksies, jo paredzami spēcīgi konkurenti no Krievijas, Baltkrievijas un Ukrainas.”
 
 
Uz sportistu medaļām cer arī Latvijas Nedzirdīgo sporta federācijas vadība, sportistu radi un draugi un visi pārējie.
 
LNS Informācijas centrs notikumiem Taibejā un regulāri sniegs ziņas par mūsu sportistu rezultātiem, un jūs paši variet sekot viņu gaitām www.2009deaflympics.org .
 
Teksts un foto: Inese Immure
03.09.2009

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas