Search form

27.11.2009

Drukāt

Pļaviņās Nedzirdīgo dienu atzīmē ar peintbola spēli (25.09.)

  Pļaviņās Nedzirdīgo dienu atzīmē ar peintbola spēli   Pļaviņieši atkal pārsteidz! Uz Nedzirdīgo dienu 19.septembrī viņi sarīkoja paši savus svētku pasākumus: vispirms klubā ārstn...
 
Pļaviņās Nedzirdīgo dienu atzīmē ar peintbola spēli
 
Pļaviņieši atkal pārsteidz! Uz Nedzirdīgo dienu 19.septembrī viņi sarīkoja paši savus svētku pasākumus: vispirms klubā ārstnieciskās kosmētikas prezentāciju, pēc tam svinīgo pasākumu atpūtas bāzē „Mežezers”, bet galvenā programmas „nagla” bija peintbola spēle.
Ideja noorganizēt peintbola spēli radās Jurijam Jerofejevam. Viņš atzinās, ka gribējis sagādāt savējiem svētku pārsteigumu: „Izmantoju to, ka man ir labi paziņas atpūtas bāzē SIA „Mežezers serviss” un noorganizēju kaut ko vēl nebijušu - peintbola spēli.”
 
Peintbola spēle notiek tā, ka vispirms visiem izsniedz aprīkojumu, aizsargtērpus un ķiveres, kas obligāti visu laiku jātur galvā. Visiem noteikti jānoklausās instruktora norādījumi, kā spēlēt, kā uzvesties peintbola laukumā. Katram izsniedz automātu ar 100 krāsu lodēm. Visi spēlētgribētāji tiek sadalīti divās komandās (ne mazāk par trim cilvēkiem komandā). Nav nekādu ierobežojumu vecumam, fiziskai, sporta vai militārajai sagatavotībai. Jāņem vērā, ka spēlētāji, kuri nav vēl sasnieguši 12 gadu vecumu, spēlē drīkst iesaistīties tikai vecāku vai kāda cita pieaugušā pavadībā.
 
Peintbola ierocis - marķieris - atšķiras no īstajiem ieročiem ar to, ka šāviņus raida ar  saspiestas gāzes palīdzību, un ar tiem cilvēkam nevar nodarīt ko ļaunu. Marķiera raidītās bumbiņas sastāv no želatīna apvalka, kurā iepildīta viegli izmazgājama pārtikas krāsa (to var pat ēst!). Šaujot no tuva attāluma, lodes sašķīst pret apģērbu, atstājot plankumu.
No spēles izstājas tas, kurš kaut reizi ir sašauts ar želatīna lodi, un tā pārsprāgusi, atstājot uz aizsargapģērba krāsas traipu. Ja dalībniekam ir trāpīts, bet lode nav pārplīsusi, tas neskaitās un var spēlēt tālāk. Zaudē komanda, kurai visi dalībnieki ir "sašauti”.
 
Pļaviņieši sadalījās šādās komandās: 1. komanda: Jurijs Jerofejevs, Lauris Rūrāns, Andris Bučis un Alīna Kuravļova ar draudzeni. 2. komanda: Jānis Laduzāns, Filips Igaunis(Rīga), Māris Bremze(Rīga) un Sandra Mjaisāne ar draudzeni.
Uzvarēja pirmā - Jurija Jerofejeva komanda, kura pretinieka komandu iedzina kādas telpas stūrī un piespieda padoties. Gods un slava uzvarētājiem!
 
 
Kopbildē peintbola spēlētāji: no kreisās pirmajā rindā instruktors, Māris Bremze, Edgars Čeičis, Andris Bučis, otrajā rindā: Jurijs Jerofejevs, Alīnas draudzene, Alīna Kuravļova, Lauris Rūrāns, Filips Igaunis, Filipa draudzene, Jānis Laduzāns.
 
 
Teksts: Zigmārs Ungurs
Foto:  Jurijs Jerofejevs, Ilze Gabranova, Lauris Rūrāns
25.09.2009.
 

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas