Search form

30.11.2009

Drukāt

Novembra aktivitātes Rīgā, Jelgavā un Tukumā

  Rīgā. 10. novembrī KC „Rītausma” svinēja Mārtiņdienu. Gatavošanās šiem svētkiem sākās jau ļoti laicīgi: telpas dekorētas ar Mārtiņdienas simboliku – gaiļu attēliem, izzināti un apkopoti...

Klusuma pasaule logo
 
Rīgā. 10. novembrī KC „Rītausma” svinēja Mārtiņdienu. Gatavošanās šiem svētkiem sākās jau ļoti laicīgi: telpas dekorētas ar Mārtiņdienas simboliku – gaiļu attēliem, izzināti un apkopoti Mārtiņdienas svinēšanas paradumi.
Uz pasākumu ieradās gan Gailis, gan Žagata, gan Mārtiņdienas saimniece Māra. Pēkšņi žagata Aleksandra paķēra zemē nomestu avīzi un satraukta ziņoja visiem : „Svētki nāk! Šodien Mārtiņi! Tas jāpastāsta visiem!’’
Saimniece, atklājot pasākumu, iepazīstināja tā dalībniekus ar Mārtiņdienas tradīcijām, ticējumiem, paražām un dziesmām. Gailis Marta savukārt aicināja visus uz rīta rosmi... Arī apmeklētāji aktīvi iesaistījās: deklamēja Mārtiņdienas dzejas rindas, piedalījās arī Mārtiņa bērni, netrūka rotaļu un jautru spēļu „Olu cīņa”, ”Dārzeņu vākšana” u.c.


Rīgā
. 12. novembrī KC „Rītausma” interešu kluba „Pīlādzis” ietvaros notika saistošs tematisks pasākums „Manā rudens burciņā”. Tajā nedzirdīgie ļaudis prezentēja savus ziemai sagatavotos bagātīgos produktus – konservētus, marinētus, vārītus augļus, sēnes un dārzeņus. Tika piedāvāta arī degustācija, varēja pagaršot un salīdzināt tos savā starpā. Bez tam aktīvi risinājās recepšu apmaiņa.


Jelgavā. 15. novembrī jelgavnieki devās izziņas ekskursijā pa savu dzimto pilsētu. Jelgava izceļas ar samērā lielu iedzīvotāju skaitu un bagātu vēsturi. Grupa aplūkoja pirmā Latvijas Valsts prezidenta Jāņa Čakstes pieminekli. Šis prezidents nācis no šīs pilsētas. Dalībnieki aizstaigāja arī līdz Jelgavas pilij, kurā tagad ir Latvijas Lauksaimniecības universitāte.
Rīgas biedrības priekšsēdētāja Māra Lasmane iepazīstināja dalībniekus ar pilsētas izcelsmi un attīstību, pirmā valsts prezidenta biogrāfiju, bagātīgo Jelgavas pils vēsturi.

 
Tukumā. 18. novembra priekšvakarā tukumnieki ar svecēm rokās stacijā sagaidīja Rīgas biedrības vadītāju Māru Lasmani, kas atbrauca no Rīgas, tieši no „Rītausmas” pasākuma. Visi kopīgi devās uz Brīvības laukumu, kur lielā pūlī notika svecīšu nolikšana. Pēc tam tukumnieki pulcējās savā klubā, lai atzīmētu Latvijas svētkus. Sarunas ritēja pozitīvā noskaņā. Nobeigumā visi dalībnieki Katrīnas laukumā vēroja salūtu.

 
Jelgavā. 28. novembrī Jelgavas Pieaugušo izglītības centrā notika tematiskais pasākums „Palīgs”, kur katrs dalībnieks prezentēja savus sagatavotos krājumus ziemai – marinējumus, konservus, ievārījumus. Viņi pastāstīja, kā tie tika gatavoti. Vīrieši arī ierādīja savas zināšanas mājturībā. Izvērsās diskusija par ķiploku un sīpolu uzturvērtību un to izmantošanu.
Pēc šī pasākuma notika seminārs – radošā darbnīca nodarbinātības jautājumos „Tavas tiesības un pienākumi”. Tajā tika sniegta informācija par likumdošanu, esot vai stājoties darba attiecībās ar darba devēju. Semināra nodarbības paplašināja zināšanas un deva priekšstatu par turpmākās informācijas iegūšanu šajos jautājumos. Nodarbībās bija iespējams noskaidrot sev piemērotu profesiju. Šī informatīvā bloka darba grupā ir Ainārs Ostvalds, Elīna Kļava, Aldis Ādamsons un Linda Niedola (NVA karjeras konsultante).

 
 
Teksts: Ivars Kalniņš
Foto: Māra Lasmane
30.11.2009

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas