Search form

19.01.2010

Drukāt

Interesanti galdi (08.10.)

  Šovasar Mākslinieku savienības ēkā, Daugavas malā notika visai savdabīga izstāde, kurā tika demonstrēti mākslinieciski darināti galdi. Telpā bija izvietots ap 15 (3 nedzirdīgu) autoru darb...
 
Šovasar Mākslinieku savienības ēkā, Daugavas malā notika visai savdabīga izstāde, kurā tika demonstrēti mākslinieciski darināti galdi.
Telpā bija izvietots ap 15 (3 nedzirdīgu) autoru darbu: dažādu formu un materiālu, patiesi interesanti, meistarīgi darināti galdi. Autoru vidū arī nedzirdīgo mākslinieku kopas „Cerība” pārstāvji Roberts Kesenfelds, Roberts Priede un Andris Sudrabs.

Man visvairāk patika R.Kesenfelda koka galds „Piepildījums”, kura kvalitatīvi nopulētā virsma maināma atkarībā pēc vajadzības 2 veidos. Piemēram, vienu grezno trafarets – šķīvjiem, dakšiņai, nazim, karotei. Tātad – laiks pusdienas paēst. Ja virsmu apgriež otrādi, uz augšu– lūdzu! var spēlēt šahu vai rakstīt vēstules.

Tādējādi vienam galdam veidojas praktisks un universāls pielietojums.
Oriģinālu un neatkārtojamu galdu izgatavojis arī R.Priede – no koka klucīšiem, ar stikla virsmu. Reizē vienkāršs un tomēr neparasts darinājums.
 
Novēlu māksliniekiem darboties vēl radošāk
R.Kesenfelda koka galds „Paradīze”
 
Teksts un foto: G.Ņevjadomska
08.10.2009.

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas