Search form

19.01.2010

Drukāt

Nedzirdīgo autoskola uzsāk apmācību (09.10.)

  Nedzirdīgo autoskola SIA "Eņģeļu taures" sadarbībā ar Nodarbinātības valsts aģentūru (NVA) 6. oktobrī LNS mītnē, Elvīras ielā 19 uzsāka neformālās izglītības apmācību "B" kategorijas autovadī...
 
Nedzirdīgo autoskola SIA "Eņģeļu taures" sadarbībā ar Nodarbinātības valsts aģentūru (NVA) 6. oktobrī LNS mītnē, Elvīras ielā 19 uzsāka neformālās izglītības apmācību "B" kategorijas autovadītāju kursos bezdarbniekiem - cilvēkiem ar dzirdes traucējumiem. Mācību laikā viņi apgūs ceļu satiksmes noteikumus, satiksmes drošību, pirmās palīdzības kursu un praktisko braukšanu, kā arī iepazīsies ar Latvijas soda punktu sistēmu un negadījumu statistiku.

SIA „Eņģeļu taures” direktore Santa Beitāne par nedzirdīgo autoskolas izveidi stāsta: „Kādreiz strādāju citā autoskolā, kur kursos mācījās kāda nedzirdīgā meitene Aiga. Viņa sūdzējās, ka instruktors ir nervozs un nesaprot viņu, turklāt nemāk zīmju valodu.
Tad arī nolēmu, ka veidošu savu – nedzirdīgo autoskolu. Apmeklēju LNS Zīmju valodas centra kursus, lai varu labāk saprasties ar kursantiem. Kādreiz strādāju par skolotāju, man ir pedagoga pieredze vadīt nodarbības, zināšanas pieaugušo pedagoģijā, socioloģijā, man ir arī zināšanas par nedzirdīgu cilvēku uztveres spējām, apmācību metodiku darbā ar viņiem.
Mani interesē visi tie, kam grūtāk. Ja es varu kaut ko viņu labā darīt, tad tas man jādara.
Izveidojot Nedzirdīgo autoskolu, vēlējos būt vairāk kopā ar nedzirdīgajiem. Man ļoti tuva nedzirdīgo pasaule. Domāju, ka izprotu viņus. Man patīk ar viņiem strādāt.”

Šīs apmācības ilgst no 6. oktobra līdz 4. decembrim. Citi bezdarbnieki un interesenti var pieteikties uz otro grupu, kas sāksies decembrī vai janvārī. Pieteikties pie nedzirdīgo autoskolas direktores Santas Beitānes (mob.nr. 29813586) vai Ivara Kalniņa (mob.nr. 26869512).
 

Teksts un foto: Ivars Kalniņš
09.10.2009.

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas