Search form

03.05.2018

Drukāt

4.MAIJS. SVINAM BRĪVĪBU KOPĀ AR LTV!

Photo

4.maijā, Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienā, Latvijas Televīzija piedāvā īpašus raidījumus un filmas saviem skatītājiem ar dzirdes traucējumiem. LTV svētku tiešraides būs skatāmas LTV interneta platformā www.ltv.lv  tiešraides režīmā, kā arī pēc tam arhīvā.


Plkst. 10 : 05 sāksies un visas dienas garumā turpināsies īpašas svētku tiešraides “Svinam brīvību!”

Studijā sagaidīsim gan īpašus viesus, gan piedāvāsim speciāli gatavotas tiešraides intervijas un reportāžas no izstādes “Latvijas gadsimts” Nacionālajā Vēstures muzejā , no Brīvības ielas svētkiem visas ielas garumā, no svētku pasākumiem Jelgavā, Smiltenē, Kuldīgā, Madonā un, protams, galvaspilsētā. Būs iespēja vērot, kā 4.maiju atzīmē mūsu tautieši ārvalstīs.

Plkst. 10 : 55 sāksies tiešraide no Madonas. LTV skatītājiem būs iespēja sekot līdzi 4.maija īpašajam notikumam – Nacionālo bruņoto spēku dienai Madonā. Tur notiks militārā parāde, ko LTV sagatavojusi ar tulkojumu zīmju valodā (www.ltv.lv).

Plkst. 12 : 00 sāksies Saeimas svinīgā sēde, kurai līdzi varēs sekot ar zīmju valodas tulka palīdzību (www.ltv.lv) .

Plkst. 12 : 30 atkal aicinās svētku studija “Svinam brīvību!” (www.ltv.lv)

Plkst. 13 : 25 pieslēgsimies Rīgas pils Svētku zālei, kur sāksies valsts augstāko apbalvojumu svinīgā pasniegšanas ceremonija (www.ltv.lv).

Saskaņā ar Ordeņu kapitula lēmumu Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis augstākos valsts apbalvojumus – Triju Zvaigžņu ordeni un Atzinības krustu - pasniegs personām gan par atsevišķu izcilu darbu profesijā, gan mūža ieguldījumu un panākumiem bagātu darbību.

Plkst. 15 : 30 būs skatāma kārtējā svētku tiešraide “Svinam brīvību!” (www.ltv.lv) .

Plkst. 16 : 15 LTV 1 ar subtitriem pārraidīs dokumentālo filmu “Rezidenti”.

Šis būs stāsts par uzticības meklēšanu Latvijai. Filmas galvenie varoņi ir jaunie ārsti Kārlis un Laura. Šovasar viņi precēsies. Jaunais pāris par visu vairāk grib palikt Latvijā un strādāt savā profesijā.

Kāda ir šodienas Latvijas medicīnas sistēma jauno ārstu skatījumā? Gatavošanās kāzām paralēli Kārļa un Lauras ikdienai virzīs filmas stāstu un sasauksies ar domu par cerīgu, laimīgu nākotni – gan jauno cilvēku personīgajā, gan profesionālajā dzīvē. Filmas režisori – Ivars Zviedris un Inese Kļava.

Plkst. 16:45 atkal ielūkosimies 4.maija notikumos gan Latvijas novados, gan galvaspilsētāar svētku studijas palīdzību – “Svinam brīvību!” (www.ltv.lv).

Pēc dienas un sporta ziņām, ko, kā allaž, varēs noskatīties LTV 1 ar tulkojumu zīmju valodā, plkst. 18 : 40 sekos izcilas, Latvijas vēsturei veltītas dokumentālās filmas pirmizrāde – “Astoņas zvaigznes”. To LTV ir sagatavojusi ar subtitriem.

Filma par latviešu nācijas pašapzināšanās procesa spilgtāko un traģiskāko parādību – latviešu strēlniekiem. Filma stāsta par latviešu strēlnieku brīvprātīgajiem bataljoniem, to izveidošanos un cīņām Pirmā pasaules kara laikā, latviešu strēlniekiem Krievijas pilsoņu karā, par Latvijas valsts pirmsākumiem un Latgales atbrīvošanas cīņām.

Stāsts par vienkāršiem cilvēkiem, kurus izaicināja Liels Laikmets un, neprasot atļauju, noteica viņu dzīves robežas. Filmas režisors - Askolds Saulītis, scenāristi – Dainis Īvāns, Askolds Saulītis.

 

Sarmīte Plūme, LTV Dokumentālo raidījumu daļas redaktore
 


Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas