Search form

14.05.2018

Drukāt

Liepājā svin biedrības 70. gadskārtu

Liepājas biedrības īstais 70 gadu jubilejas datums ir 6. aprīlī. Biedrība savā biedru lokā to atzīmēja 10. aprīlī, bet lielais jubilejas pasākums ar viesu piedalīšanos tika svinēts 12. maijā.


Piedalījās ap 40 svinētāji. Jauki bija izdomāta viesu sagaidīšana – dzirdīgie bērni no Oskara Kalpaka Liepājas 15. vidusskolas deju kolektīva “Akmens” izveidoja viesu sagaidīšanas Goda aleju uz Liepājas RC nama kāpnēm no pirmā līdz pat trešajam stāvam – tas bija aizkustinoši un skaisti!

Alda Ādamsona melodeklamācija “Spoku koks” un bērnu 3 dejas “Roku rokā”, “Divas zosis” un “Sijā auzas tautu meita” ievadīja pasākumu. To vadīja Aldis Ādamsons, viņš neapšaubāmi bija šī pasākuma motors un sabiedrības dvēsele.

 

Bērnu kolektīvs ar tā vadītāju Baibu Demiteri priekšgalā bija pirmie, kas apsveica Liepājas biedrību jubilejā. Biedrības sadarbība ar šo skolu izveidojusies tāpēc, ka B. Demitere vada arī Liepājas RB deju nodarbības.

Biedrību apaļajā jubilejā no LNS valdes sirsnīgi sveica viceprezidente Brigita Lazda, klāt bija vēl divi valdes locekļi Juris Grundulis un Zigmārs Ungurs. Protams, neizpalika arī sveicēji no citām LNS biedrībām. No Valmieras biedrības – Nadežda Jefremova, no Rīgas – Santa Kesenfelde, no Ventspils – Ieva Geige- Preiss, no Kuldīgas – Raimonda Tabaka. No Daugavpils, Rēzeknes un Smiltenes biedrībām nevarēja ierasties, viņu vietā liepājniekiem sveicienus nodeva viceprezidente B. Lazda.

No vietējās pašvaldības biedrību sveica Liepājas pilsētas pašvaldības sabiedrības pārvaldes speciāliste Brigita Dreiže un Liepājas pilsētas domes Sociālā dienesta direktores vietniece Santa Altāne.

Rehabilitācijas centra sociālā darbiniece Sandra Gutāne īpaši pateicās Aldim, dāvinot viņam personiski puķi podā par ļoti labo nodarbību un pasākumu vadīšanu.

Arī paši Liepājas RB biedri sveica savu priekšsēdētāju Gundegu Paņko biedrības jubilejā. Viņa bija ļoti aizkustināta, pastāstīja par agrākajiem grūtajiem laikiem, kad biedrībai bieži nācās pārvākties no vienām telpām uz citām un salt neapkurinātās istabās. Un tāpēc tagad ir tāds gandarījums, ka biedrībai beidzot ir pašai savas mājas. Viņa pasniedza ziedus agrākajiem priekšsēdētājiem Visvarim Jēkulim un Jurim Spēkainim-Spēkais.

Tika demonstrēta prezentācija ar foto par biedrības aktivitātēm, ekskursijām un citiem pasākumiem. 

Aldis bija jubilejas koncerta galvenais balsts un izpildītājs. Kopā ar viņu dziesmas “Vai tā var būt” un “Tikai tā” izpildīja arī Ilze Jaunzeme un Diāna Grenevica.

Pasākuma dalībniekiem bija sagatavota pārsteiguma dziesma “Muļķe sirds”, ko azartiski izpildīja Brigita Lazda un Aldis Ādamsons.

Varēja vērot, ka Aldis Liepājā, savā mazajā dzimtenē, jūtas vēl brīvāk nekā, piemēram, nesenajā “Melodziesmai 45” koncertā Rītausmā. Pārsteidza viņa izdoma. Izpildot dziesmu “Uz Ūliha un Peldu ielas stūra” vietā, kur nebija jādzied vārdi, bet skanēja tikai mūzika, viņš nestāvēja un nešūpojās mūzikas ritmā kā citās reizēs un kā dara daudzi melodeklamētāji, bet ar zīmēm attēloja klavieru spēlēšanu, ģitāras trinkšķināšanu, lai parādītu, ka mūzika turpina skanēt, lai gan tai brīdī bez vārdiem.

Kafijošana un jubilejas tortes ēšana notika biedrības nama pagalmā, kas bija jauki izdekorēts ar baloniem un citām dekorācijām. Sekoja dažādas jautras spēles, arī ar nerātnu piesitienu, lai jautrāk. Atmosfēru vēl jautrāku padarīja tas, ka daži no baloniem pēkšņi pārsprāga. Dalībnieki izveidoja kopbildi, nostājoties tā, ka viņu rindas veidoja skaitli 70.

 

Pēc visiem šiem priekiem svinētāji atgriezās pie svētku galdiem vēlreiz mazliet iestiprināties.

Jubileja bija jauka. Lai Liepājas biedrībai Saules mūžs!

 

 

Zigmārs Ungurs
Foto: Juris Grundulis


Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas